Blog pod Schodištěm

rozumy

- 2005 -

18.1.2005 - Nazdárek v novém roce! :o) Že zrovna nehrajeme ještě neznamená, že nic neděláme, že. Doděláváme rozdělané nové kusy na chystané CD, které jdeme točit na přelomu března a dubna. Vydavatelství už máme vybrané, ale ještě ho neprozradíme. Pracovní, možná finální název je "Mokrý prádlo". Bude to o samých vlhkých věcech. Jako ostatně vždycky. Různě se tady v Návštěvní knize diskutuje o vnitřních záležitostech v kapele, nebudu předbíhat, ale něco se určitě změní. To že Jaroušek dává ze zřejmých důvodů přednost Třem sestrám je známá věc. Definitivně končí svoje působení ve Schodišti v květnu při křtu nové desky. Tam také dojde k provalení dalších novinek ohledně budoucnosti kapely! ...sem to dobře nakous ale nic neprozradil ;-)

 

28.1.2005 - To pivo, co někdo vylil na záda a na hlavu té slečně tančící v černé podprsence hned u pódia, asi nic příjemného nebylo. Ale to byla doufám jediná moucha včerejšího koncertu ve Vagonu.

Faux paux ze šatny: Jaroušek se loučil s nějakými dvěmi mladinkými slečnami, které měly u nás v šatně schované bundy. V tom jeho harému, který se sám zove "Jarouškovy čůzy" je těžké se orientovat, těm nejstarším je tuším sedmnáct. Když odešly, optali jsme se s Cihlou Jarouška "Hele, a šaháš taky na ně?". Zpražil nás odpovědí "Volové, to byla dcera se spolužačkou". ;-)

23.2.2005 - Tak co, jste nemocný? My trochu jo. Ve čtvrtek 17.2. jsme něco chytli v Plzni v klubu Pod lampou. V Plzni to teď řádi nejvíc. Ale hraní to bylo jinak pěkný. V sobotu 19.2. jsme hráli v Hostivaři, což je sice v Praze, ale není to Praha;-) Vydařená akce, místní sokolovna nesla ještě zbytky vánoční výzdoby, do toho chumelilo, až se m byl z toho celý zmatený. Šťastný a veselý... Zdenda se pokoušel chorobu vyhnat z těla na bruslích, ale hokej asi není to pravý ořechový. Včera ve Vagónu chudák trpěl, ale jelikož lidi byli opět úžasný, dodalo to jemu i nám ostatním tolik potřebnou energii. Tak, a já se jdu teď taky léčit. Beru prkno a do neděle marodim na kopci v Krkonoších:-)

6.3.2005 - No to byl včera mazec! Při třetí písničce se strhla pod pódiem první rvačka. Následovaly ještě dvě. Ale nevypadalo to nijak dramaticky. "Horobál" v Novém Boru proběhl jinak ve výborné atmosféře. Před náma hrál Vláďa Mišík, my hráli od půlnoci do půl třetí, takže návrat domů proběhl za svítání.

22.3.2005 - Hurá je tu jaro! Včera jsme oslavili první jarní den koncertem v Lucerna Music Baru. Hráli sme tam s..., no..., prostě už jsme byli doma s psíma vojákama, nebo tak něco;-)

Konečně sem přidal nějaké nové fotky do fotogalerie, z prosincového koncertu v LMB.

26.3.2005 - Ach ty maturitní plesy! To jeden nikdy předem neví, do čeho jde. Většina účastníků plesu v České Lípě to včera evidentně taky nevěděla. A tak pan konferenciér po našem prvním setu nechal pustit reprodukovanou hudbu, aby si maturanti a rodiče mohli jít zatancovat. Když pominu to, že aparatura, kterou si pořadatelé objednali, sotva zvládala hudbu z cédéčka, natož pak živé hraní ve velkém sále, byl to tak trochu dramaturgický lapsus. Sice nevím, co to slovo znamená, ale tak nějak mi to konvenuje (!) s tím, co se tam dělo. No, nebudu to raději rozmazávat... Alespoň světla, respektive projekce byly výborné. Vídžejové namíchali do Ošklivých holek záběry slečen z filmu Hoří má panenko. To nemělo chybu!

26.3.2005 - Tak a je to tady, v úterý začínáme točit. Do 8.4. jsme zavřený ve studiu Hostivař, kde natočíme základy, zpěvy a tak, a dalších čtrnáct dní to budeme všechno míchat ve studiu ChicSound. Světlo světa spatří nová deska 12.5. v Lucerna Music Baru. A my víme, kdo bude za kmotra, a vy né, ne ne nééé... ;-)

3.4.2005 - Ve čtvrtek večer jsme si odskočili ze studia, trochu si odfrknout od nahrávání. Kam jinam než na koncert do Vagónu, to dá rozum, že jo. Od hraní si člověk nejlíp odpočine zase hraním, neboli - co tě nezabije, to tě posílí ;-)

10.4.2005 - A máme natočeno, sedmnáct kousků je doma! V sobotu jsme ve studiu v Hostivaři všechno naložili a vyrazili do Skrýchova u Tábora na koncertík, a od pondělka začínáme míchat. Ve studiu ChicSound budeme zcela v rukách Dušana Vozáryho. Naše pocity z nahrávání jsou zatím víc než pozitivní, myslím, že tahle deska bude vypečená!

13.4.2005 - Tak pro ty, co to zajímá, i pro ty ostatní, tu máme "oficální prohlášení":

Nahoru po schodišti dolů band končí -
Schodiště pokračuje.

Skupina Nahoru po schodišti dolů band končí společnou činnost v den křtu svého posledního CD "Mokrý prádlo" 12. 5. 2005.
Kromě personálních změn dochází také ke změně názvu kapely. Stávající název "Nahoru po schodišti dolů band" si pro své budoucí projekty po vzájemné dohodě ponechává zakladatel a bubeník Marek Brodský. Zbývající členové kapely budou v novém obsazení vystupovat pod názvem "Schodiště".Členové kapely prosí své fanoušky, pořadatele a média, aby názvy nezaměňovali.

za "Nahoru po schodišti dolů band"  Marek Brodský         za "Schodiště"  Vratislav Horčík

Tolik oficiální prohlášení. Zbývá dodat, že tvůrčí jádro, včetně lídra Martina "Doktora" Krajíčka, zůstává nezměněné. Marka Brodského vystřídá za bicími Radek Klučka, donedávna působící v Čechomoru. Post klarinetisty obsadí Jaromír "Horymír" Linhart, hrající současně v kapele Rudovous. Ten ostatně za Martina "Jarouška" Roušara zaskakoval už v minulosti, vždy když se střetly termíny koncertů s termíny Třech Sester, kam Jaroušek postupně přesunul svoje hlavní působiště. Nicméně se s Jarouškem občas na pódiu potkáme, když zrovna Ségry nebudou hrát a Mojmír bude pryč s Rudovousem.

O texty se bude starat harmonikář Míra Klíma, základy z minulosti má celkem slušné (Černý ptáci, Ve čtyři ráno, Na Stírce, Karty..). Ale zůstává pravdou, že Markova laťka je v tomto směru hodně vysoko.


17.4.2005 - Tak a zpátky od zábavy k práci. Trávíme teď každý den ve studiu při míchání nových nahrávek. Dušan Vozáry nás vůbec nešetří, dává nám co proto! Je profesionál každým coulem, nicméně s hudbou jako je ta naše se takhle zblízka evidentně ještě nesetkal. Dělal už třeba Echt a podobný bigbíty, ale většinou se pohybuje v jiných hudebních dimenzích. Což je, si myslíme, určité plus, může do naší hudby vnést nový rozměr. Takhle precizní způsob práce je pro nás novinka. Když rovná jednotlivé nástroje, ladí poměry, dokola si přehrává detaily v každé písni, tak si pořád brumlá pod fousama věty jako "...to sem ještě neslyšel, tohleto...", "...ježiši co to tam je...", "...kurva to byla rána...", "...maj to ty kapely zapotřebí?", "...co tam dělá ta kytara?" a podobně. Ale když pak začne za mixpultem tancovat, imitovat tělem hru na rozličné nástroje, víme že je to ONO a že už to hraje jak nejlíp může.

No a my si do téhle časově náročné práce ještě vymyslíme jezdit do hraní. Ve čtvrtek to bylo Brno, koncert Na Musilce, ve středu Praha Vagon a v pátek Kutná Hora. No, snad to přežijeme ve zdraví a sejdeme se všichni na křtu 12. května v Lucerna Music Baru!

30.4.2005 - Teda vypustit nás na dva koncerty za sebou, s noclehem, daleko od Prahy, to nikdy nemůže dopadnout dobře. Příkladem nám šel náš řidč, bodyguard a máma v jedné osobě, Béda řečený Shrek. Ihned po příjezdu do Olomouce, do klubu Apetit (dříve S Klub), dal jasně najevo, že řídít už nebude. Dvojitý fernety zapíjet bavorákama, hmm, dobrý;-) Koncert se vyvedl náramně, afterparty v místních nonstopech taky. Je to štědrý kraj, výhry v automatech překročily dvakrát výši našich honorářů za hraní. Ráno, respektive v poledne v pizzerii nám dal Shrek opět na srozumněnou, že řídit nebude. Polívka a šest fernetů, řídit bude Zdenda! Hláška č.1: Doktor - "Co ste si dali? Já si dám Margaritu." Xxx - "Já měl Blanku..."

Odpolední přejezd do Litomyšle mám v mlze, litrovka fernetu rozbitá v autě na podlaze, na videu (máme v autě TV!) filmy s prudce nevhodným obsahem, na předním sedadle stopařka. Klub Kotelna byl svědkem nezadržitelného Shrekova pádu, kdy během Doktorova poutavého výkladu o čtyřicetiletém putování židů po poušti, se pozvolna odebral do věčných lovišť, tedy spát do auta. Koncert se vyvedl i bez jeho péče. Musíme pochválit Kotelnu za novou aparaturu a za excelentní světelný park! Hláška č2: Cihla - "Nejlepší herci sou králící z klobouku. Po krtečkovi." Doktor - "Hm, a jak se to hraje, ten pokr tečkóvy?"

Přežili sme to a to je hlavní. Nad ránem se Shrek nechal odbézt domů taxíkem, svoje vlastní auto musel nechat Zdendovi. A to má jet dneska někam s Migama. No nazdar hodiny! ;-)

6.5.2005 - Majáles České Budějovice - počasí bylo nevyzpytatelný, většinou dost mokrý. Během našeho vystoupení se naštěstí umoudřilo, tak se lidi mohli pod pódiem vyřádit dle libosti. Evidentně je to bavilo, nás taky. Márdi z Fixy neustále zpoza pódia vyrušoval Marka nějakejma pivama, několikrát sem do něj musel šťouchat, že už jako hrajeme. Veselo bylo, to jo. Po našem hraní následovala kapela In Memory, stylově se ortodoxně držící zlatejch sedmdesátejch, uchvátil nás jejich klávesák hrou na nefalšovaný historický Hammondy, zvuk jako prase! A ty zapečený bagety po hraní taky neměly chybu. Sláva nazdar Budějice! ;-)

11.5.2005 - Hurá, dneska jedu vyzvednout nová cédéčka! Tak zítřejšímu koncertu už nic doufám nestojí v cestě. Pomilnuli svoje skříplý záda a Markův nepohyblivý loket...

Poslední koncert NPSDB si nenecháme ale ničím pokazit. Chystáme různá drobná překvapení. Už víte, kdo bude kmotrem při křtu našeho novopečeného CD? Tedy kmotrou? No, jestli to stihne, jestli fakt přijde, tak to bude Ester! Která? No přeci . . . ;-)
Tak zítra v devět v Lucerna Music Baru!

13.5.2005 - A je to. Ani to nebolelo. Poslední koncert NPSDB v Lucerna Music Baru se vyvedl náramně! Se starou partou jsme se rozloučili důstojně. Vítejte na novém webu "nové začínající" kapely Schodiště! Věříme že jsme vykročili správnou nohou a správným směrem. Ale to se dozvíme až časem. Doufáme že vás nezklameme, a že vy nezklamete nás;-)

16.5.2005 - Tak máme za sebou první dva koncerty v "nové" sestavě. Pátek pardubická Ponorka a včera klub Labe v Hořovicích. Tam to ale nebylo moc o hudbě, spíš o hokeji. Česko Švédsko 3:2!

19.5.2005 - Zítra opět po čase razíme na Moravu, pátek Zlín, sobota Rožnov. Je tu někdo ze Zlína? Přijdete do Golema? My se tam těšíme, tak doufáme že vy taky! :o))

22.5.2005 - Zlínský klub Golem nemá chybu, dobrá aparatura, bezvadné zázemí, péče o kapely ukázková. Jenom škoda, že lidí v pátek moc nedorazilo. Prý nechodí na nic. Těm co přišli ale patří náš dík, atmosféru udělali slušnou. V sobotu do rožnovské Harcovny přišlo lidí o něco víc, koncert se vyvedl, domorodci byli vstřícní a milí. Frgále a trnkovice, na Valašsku je prostě hezky. Víkend jsme si tedy opět užili, dopravce Béda rozjížděl zábavu a byl dva dny k nezastavení, takže musel opět řídit Zdenda;-) A repertoár se začíná v nové sestavě hezky usazovat, musíme sebekriticky říct, že je to maso! :o)

29.5.2005 - V sobotu jsme si zahráli v Teplicích v rámci zahájení lázeňské sezóny. Celé město žilo, všude se něco dělo, davy lidí proudily od jedné atrakce ke druhé, přestože bylo nesnesitelné vedro. My jsme měli na pódiu, otočeném čelem do slunce, okolo čtyřiceti stupňů. Nejvíc si to vychutnal Radek za bicíma, teplota jeho těla skoleného chorobou dosahovala téměř teploty vzduchu. Prostě lázně se vším všudy;-)

31.5.2005 - Dneska jdeme s Doktorem do Rádia 1, do pořadu Velká sedma, což je taková tuzemská hitparáda. Vůbec netušíme, co tam budeme vykládat za rozumy, asi se budeme vyjadřovat k tomu, co tam Tonda Kocábek pouští. Což bude vzhledem k našemu domácímu hudebnímu rozhledu asi psina. Tohle rádio sice nemá moc velký dostřel od Prahy, ale někde to snad slyšet bude. 91,9FM.

10.6.2005 - V Brně ve Staré pekárně jsme si včera střihli druhý křest v původním obsazení, pro naši vydavatelskou firmu Indies. Bylo to veselé, šampáňo nechybělo. Dneska jedeme po čase opět do naší oblíbené Dobříše, tak jsme zvědaví, jak bude přijatá nová sestava! ;-)

12.6.2005 - Dobříš nezklamla, mazec jako vždy! Akorát si Jindřiška, šéfová místního kulturáku, posteskla, kdo že si s ní teď bude dávat místo Jarouška panáka. No, myslím, že sme ho s Cihlou nahradili velmi důstojně. Alespoň co si tak matně pamatuju;-) Zato včerejší galakoncert v pražském Abatonu se velmi nezdařil. Nabídka kapel jako Precedens, Visáči, Echt, UJD Garáž, přilákala 23 diváků (??!!), a tak pan pořadatel většinu kapel musel na místě zrušit, protože by je neměl z čeho zaplatit. Holt není každý den posvícení, že...

16.6.2005 - Dnešní večer bude pražská premiéra v nové sestavě, tak hurá do Vagónu!
Tady je odkaz na článek o našem druhém křtu ze Staré pekárny v Brně.

17.6.2005 - Jelikož se v tisku objevují různé mylné informace o kapele, musíme to uvést na pravou míru. Takže:

Z původní sestavy nezůstal v kapele pouze Doktor, naopak, z původní sestavy se vyměnily pouze dvě sedminy.
Jinak je to stále stejná kapela, hrajeme stejný repertoár, protože jsme si ho sami složili. Název jsme si museli změnit, protože má na něj Marek Brodský zaplacené autorské právo.
Kapela není vyčerpaná. Naopak, máme spoustu energie a chuti do hraní i do nové tvorby.
To, jestli nová sestava funguje, jsme si mohli ověřit včera ve Vagónu, když jsme viděli Jarouška, jak se pěkně rozjížděl v divoce tančícím kotli pod pódiem. Říkal, že to byl výbornej pocit, užít si "vlastní" kapelu z druhý strany:o)
Tolik na vysvětlenou. Dobrý den;-)

19.6.2005 - Tak už se nám pomalu rozjíždí festivalová sezóna. V sobotu 18.6. jsme si střihli hned dva za sebou. Odpoledne příjemná akce Green Island v Kolíně, všechno fungovalo jak má, pořadatelé se snažili, škoda že jsme tam nebyli večer. To jsme se už přesouvali do Horního Maršova na festiválek Doteky. Prostředí staré fary, louka ve svahu, okolo ohýnky. Škoda zvuku, na místní aparaturu náš Indián asi fakt nic kloudného vyčarovat nemohl.

25.6.2005 - Trochu zvláštní recenze na naše nové CD, respektive spíš na jeho buklet, se objevila na Musicserveru. Další jsou na MusicZone a na NetPolis.

Tak co, vypláchne nás to dneska v Neratovicích nebo jo? Venku se nějak zatahuje a je pekelný dusno;-)

26.6.2005 - Tak nás včerejší deště jenom trochu lízly, nicméně hodně lidí to počasí odradilo. Neratovický festival Žízeň se kromě menší návštěvnosti potýkal i s nenadálým nařízením městského úřadu, ukončit hlasitou podukci do 22.00. Takže to vypadá, že jsme na téhle jinak fajn akci v příjemném prostředí byli poslední kapela, co tu kdy hrála.

10.7.2005 - Moravsko Budějovický festival Proti proudu patří mezi naše oblíbené. Letos se rozrostl na dvoudenní akci, my si na něm zahráli v pátek spolu s Fixou, Letama a dalšíma kapelama. Počasí poznamenané deštěm lidem evidentně moc nevadilo, byli skvělí a postarali se o bezvadnou atmosféru. Sice jsme zde nenocovali, což je škoda, ale někteří z nás to pojednali v barovém stanu za pódiem rychleji než bývá zvykem, takže to nakonec ani nevadilo;-)

12.7.2005 - Zábavný report z festivalu Proti proudu a pár fotek od Losera. Další fotky, tentokrát od Karlose, jsou tady.

15.7.2005 - Konečně nám včera v Plzni po delší době vyšlo počasí. Párkrát jsme už kvůli dešti museli vystoupení v Zach's Pubu rušit, ale letos nám to vyšlo. Mile nás překvapilo i to, že Karel Zach nechal konečně zvětšit pódium a zařídil slušný zvuk a světla. Akorát ta večeře z místní "mexické" kuchyně, na kterou se sem každoročně tešíme, se nějak nekonala. Že by sme už bez Marka nebyli ta správná společnost ke stolu...?

A co dneska večer? Venku je hnusně, asi 30 ve stínu, navíc pátek, takže předpokládám, že všichni zůstávají v Praze a přijdou večer do Vagónu! Co? ;-)

24.7.2005 - Sobotní Koncert pro kamerunské kozy v Bílině probíhal od časného odpoledne. Jelikož jsme kvůli přejezdu na další vystoupení museli hrát už po čtvrté hodině, nebyl v tu dobu areál Kyselka zdaleka ještě zaplněný. Ale kozy, pasoucí se nedaleko pódia, se určitě bavily. Soudě dle toho, jak mocně na dálku páchly;-) Ve Strašicích, kde jsme hráli od půlnoci na Koupáku, bylo docela našlapáno i přes slušnou kosu, která ten večer panovala. Lidi byli rozparáděný, před náma je řádně rozhicovala italská kapela Duffy Punk. Na přídavek po našem setu už bohužel nedošlo, zvukaři toho měli po dvou dnech plný uši, a tak nám hned po poslední skladbě pohotově odpojili mikrofony. To jenom na vysvětlenou pro ty, co se pod pódiem vehementně dožadovali ještě jednoho kusu.

31.7.2005 - Festival Hrachovka ve Valašském Meziříčí byl pro nás tak trochu test, co vydržíme. Odpolední slunce pálící přímo do čela zastřešeného pódia bylo dost smrtící. Chvíli jsme měli strach o Doktora, protože vypadal že je těsně před skolabováním. Ale zvládnul to a tak jsme náš naštěstí jen čtyřicetiminutový set zdárně dohráli. Lidi byli statečný, tancovali nedbaje vedra a nám tím pomáhali tu výheň na pódiu přežít. Návrat do Prahy už tak slavný nebyl. Pár kilometrů od zkušebny nám odešla spojka u dodávky, a tak jsme v tom nejprudším slejváku museli přeložit všechny nástroje a aparaturu do taxíka. A jelikož v noci vám žádná taxi služba dodávku nesežene, museli jsme to narvat do kombíka. Taková hezká tečka za včerejším večerem;-)

3.8.2005 - Další recenze na Mokrý prádlo je na Freemusic.cz. Je dobrá né tím že by chválila, ale že autor ví co mluví. Tedy píše...

12.8.2005 - Včera to okolo osmé hodiny večer vypadalo, že budeme ve Vagónu sami, nebo přinejmenším že budeme v přesilovce. Ale okolo deváté se začaly trousit hloučky lidí a nakonec jich dorazilo ke stopadesáti, což na dobu prázdnin není špatný. Atmosféra byla výborná a nám se hrálo skvěle, venku nepršelo a v klubu bylo sucho :-)

22.8.2005 - Ježiši to byl víkend! Docela náročnej! Začalo to už v pátek tím, že jsme do Trutnova přijeli kvůli objížďkám a děsnejm kolonám pozdě. Takže jsme díky kapele Docuku, která si to s náma prohodila, hráli místo od šesti až od sedmi. Lidi byli bezvadný, zvuk výbornej, akorát na pódiu jsme slyšeli místo hudby děsnou kouli, jelikož panáček u monitorového pultu vůbec nevěděl, co má dělat:-( Následný proud zábavy byl velice výživný, na tomhle festivalu to opravdu žije! Doktor si jí umotal hned po hraní, a bavil pak v zákulisí Zdeňka Suchýho svýma pravotočivýma vývrtkama. Sucháč z nás mimo jiné páčil pravdu o tom, jak to bylo s Markem, tak sme mu to řekli;-) Hlavní hvězdy pátečního večera nás ale zklamaly. Rachid Taha i Dog Eat Dog byli fakt nuda. Většina českých kapel byla daleko zábavnější.

Druhý den jsme se vydali střízlivět do Krkonoš, na hřebenovou tůru k pramenům Labe. Cihlovi nějak nesedly ranní míchaný vajíčka, a tak to pojednal celé v poklusu. Zlaté návrší - Labská - Vrbatova - Jilemnická, všechny tyhle boudy, respektive jejich záchody, byly jeho letmým cílem. Zastavil ho až dvojitý endiaron.

No a večer nás čekala jedna z našich každoročně nejoblíbenějších štací, Roztoky u Jilemnice. Pán Bůh nám seslal i přes nepříznivé předpovědi krásný počasí, bouřky a deště poslal jinam, takže nám po dvou letech konečně v Roztokách nepršelo. Jelikož se tam cítíme jako doma a atmosféra bývá báječná, nemohlo to dopadnout jinak než dopadlo. Prostě výborně. Jenom si to moc nepamatuju. A někteří z nás si dokonce ten víkend protáhli až do pondělka;-)

25.8.2005 - Pár fotek ze zákulisí Trutnovského festivalu je k vidění v naší Fotogalerii. Kdyby měl někdo i koncertní fotky, může nám je poslat, přidáme je sem taky.

29.8.2005 - Tak máme za sebou poslední letní víkend a s ním poslední tři festivaly. V pátek Valník ve Slaném, v sobotu večer Lipnické Kvílení a o půlnoci festival Otevřeno v Jimramově. Všechny byly povedený, všude byli skvělý lidi. Nedělní návrat v sedm ráno my trochu zakalil hlavu, takže si detaily moc nevybavuju, ale naštěstí máme spoustu fotek. Náš dvorní řidič bodyguard a máma v jedné osobě, Béda Krist řečený Shrek, jich nasekal přes 700, tak se tím musím probrat a zítra to sem nasypu!

30.8.2005 - ..a už sou tam!2.9.2005 - Ano, zahájení školního roku se včera ve Vagónu povedlo! Hostování Jarouška v Dysko songu sklidilo úspěch a ovace, Doktorovy výpadky v textech byly také originální.

V sobotu jedeme hrát k Rakovníku na nějakou velkou svatbu Zdendovy kamarádky. Vůbec tady nemůžu ventilovat, co mají hoši v úmyslu provést s nevěstou. Doufám že k tomu nedojde...;-)

4.9.2005 - Hele a ty jo to se tedy musí!!! Normálně sme se teď vrátili z tý svatby, která tedy byla dobrá, moc jídla a pití, a já místo abych šel spát, tak tady dělám ve čtyři ráno fotky z Vagóóónu!!! Páč mi přišly mejlem od "Pablo Pacho", čímžto mu děkujeme, a tak sem je musel hned zveřejnit. TADY :-) hehe ... brou noc...

11.9.2005 - Tak nám dneska skončilo soustředění. Poprvé v historii se konalo jinde než v Kytlici. Tedy vlastně v historii Schodiště to bylo první soustředění. Probíhalo u Doktora v domečku v Běchovicích. Zdenda navezl zpěvový aparát a mixpult, Cihla guláš, Romanka nám vařila dobroty a mazala chlebíčky, nosila pivo a víno, takže to bylo žůžo. Dokonce jsme kromě debužírování i pracovali! Výsledkem jsou čtyři nové kusy, které v dohledné době zařadíme do repertoáru. V pátek byli za náma panáčci Šída a Slezák z MusicServeru, za účelem rozhovoru pro tento internetový magazín. Až bude zveřejněný, dozvíte se to.

15.9.2005 - POZOR! ACHTUNG! V sobotu 17.9., od 10.00 do 20.00 točíme klip k písni Ve čtyři ráno (k ndes již staré desce neexistující kapely...). Natáčení bude probíhat v pronajatém vagónu metra, v depu Zličín. Kdo si chce zahrát jako kompars, může přijít a bude vítán. Jedinou podmínkou je oblečení jako do divadla nebo na raut, to znamená pánové oblek, dámy šaty a bohaté líčení! Sraz je v sobotu v 9.45 uprostřed nástupiště na konečné metra B, stanice Zličín. Děj bude jednoduchý, dekadentní mejdan ve vagónu, jídlo pití atd... Co z toho vyleze netušíme, to snad ví jenom režisér Tomáš Hodan. Jako další účinkující se objeví Fanánek a Terezka Brodská. Účast nám prosím potvrďte na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

18.9.2005 - A máme to za sebou. Natáčení bylo opravdu výživné! Vůbec nedokážeme předem odhadnout, co z toho po sestříhání vyleze, ale to co se odehrávalo uvnitř vagónu, ve kterém se natáčelo, ještě nikdo z nás nezažil. Fakt hustej dekadentní mejdan. Příští týden ještě bude Tomáš Hodan točit scény s Markem a Jarouškem, a v listopadu by měl být klip hotovej. Zítra budu mít po kupě všechny fotky z natáčení, tak je sem hned nastrkám.

26.9.2005 - Aby nebyla nuda, v Odkazech jsem oprášil svoji Zahradu. Je tam názorná ukázka, jak taky může vzniknout píseň;-)

1.10.2005 - Omlouváme se všem v Litomyšli, na vinobraní jsme nemohli dorazit, jelikož nám zkolaboval bubeník. Odpoledne těsně před odjezdem odvezla Radka jeho žena do nemocnice s nějakou náhlou příhodou. Zatím ani nevíme nic bližšího, doufejme že bude brzy v pořádku. Doufám že to vynahradíme litomyšlským 12.10. na výročním koncertě v Lidovém domě.

23.10.2005 - Páteční koncert v trutnovském klubu New End byl historicky první, na který jsem přijel bez basy, jelikož jsme jí zapoměli v Praze naložit. Když jsme obvolávali přes místní kamarády různý muzikanty, jestli nevědí o nějaké base na půjčení, tak si mysleli, že si z nich děláme srandu. Přijet si na koncert bez nástroje... Nakonec mě zachránil basista z místní HC kapely Dee Pee, ktreý mi zapůjčil svůj nástroj, naneštěstí s nestandartním laděním (H,E,A,D), takže jsem musel hodně přemýšlet jak co zahrát. Ale jinak se koncert povedl. Byl s námi i Jaroušek, tentokrát sice jako dopravce, ale Dysko song s jeho tanečním číslem jsme nemohli vynechat, a v "Nalejte cigára" si s Mojmírem střihli klarinetový duel (nebo duet?). Zařadili jsme do repertoáru i dvě novinky, Slabikář a Jsem v koncích. Druhá jmenovaná má německy zpívaný refrén, což se převelice líbilo jednomu týpkovi s holou hlavou. Celou dobu postával vzadu u baru, a při refrénu "ICH BIN ERSCHOSSEN" zničehonic ožil a se zvednutýma rukama zpíval s náma:-)

Zapoměl jsem taky zmínit předchozí dvě akce, ve středu 12.10. koncert pro plný sál studentek pedagogické školy v Litomyšli (!!!!), a v úterý 18.10. pražský Vagón, ale to už bylo okomentované v Návštěvní knize;-)

3.11.2005 - Úterní koncert v pražské Arše, HUDBA 85, doprovázející vydání DVD s hudebním dokumentem stejného názvu, byl docela povedený. Většina účinkujících se dala po letech opět dohromady specielně pro toto vystoupení. Někteří zošklivěli, ztloustli a zplešatěli, a někteří, či spíš "některé", naopak uzrály a zkrásněly (...vyznání gerontofila :-). Každá kapela měla prostor 20 minut, ten jsme vyplnili spíše novinkama, do doby před dvaceti lety jsme zabrousili akorát s Hildegardou a Pytlíkama ČSA, což publikum radostně kvitovalo (co jim zbývalo...).

Ve středu 2.11. jsme opět zavítali na Musilku do Brna. Naše oblíbená štace nás tak trochu zaskočila návštěvností, která byla menší, než když jsme sem jezdili jako NPSDB. Vypadá to, že do Brna ještě povědomí o nové, mladé, nadějné a talentované kapele Schodiště, zatím nedorazilo...;-) co? Ale ti co přišli, věděli moc dobře na co jdou a taky si to patřičně užili!

19.11.2005 - Čtvrtek 17.11. Vagón - Doktor se nám začal čím dál víc stylizovat do role doktora, kerý léčí hudbou. Zatím netuším, co tím sleduje, ale jeho sdělení publiku, že je sice doktor filozofie, nicméně že přítomná děvčata po vystoupení vyšetří v šatně ochotně a rád, nasvědčuje kam tím míří:-)

V pátek 18.11. v Kralupech v klubu Ponorka, jsme byli na pódiu rozšířeni o jednoho člena. Byl jím velký betonový sloup stojící přímo uprostřed pódia. Způsobil jednu komickou situaci, kdy na začátku "Narážeje do lidí" potřebují Doktor a Cihla na sebe vidět, aby věděli kdy začít. Nakukovali zpoza sloupu na sebe každý z jiné strany tak dlouho, až začali každý jinak:-) Hrála tam s náma "pražská/nepražská" kapelka Anhead. Tvrdší hudba s chytlavými melodiemi a barevnými kostýmy, chvílema mi připomínali naše oblíbené "předskokany" Waltari, a taky že od nich jednu věc na závěr zahráli. Jinak klub byl fajn, osazenstvo milé a pohostinné, až na toho chlapíka mezi pisoáry na pánských toaletách, který naše vystoupení prospal zaklesnutý do porcelánu. Návrat do Prahy byl zpestřený dobrodružstvím na čerstvě zasněžených silnicích. Málem jsme ani nedojeli do zkušebny. Bédova dodávka řečená Matouš, se v kopci v Radlicích hodně trápila, ale postupně jsme se okolo půl páte, střídavě levým a pravým bokem, zdárně doklouzali až do cíle. Uf...

A v galerii máme z Kralup pár fotek a tady je report z akce.

11.12.2005 - Vždycky když přijedeme do Pardubic do Ponorky, tak se strašně divíme, jak se na to malý pódium můžeme vejít. Ale pokaždý se tam nějak poskládáme. Předevčírem jsme se opět divili a opět nakonec poskládali. Demižon vína, co přitáhnul šéf klubu Lumír do šatny se slovy, že má narozeniny, jsme taky zvládli bez větších problémů. Lumír dokonce slíbil, že příští rok koupí do klubu novou aparaturu, což by vůbec nebylo na škodu...

Sobotní koncert v Bratislavě byl na poslední chvíli zrušen, jelikož klub Rock Garden musel majitel zavřít, podle místního zdroje v tom má prsty bratislavská mafie...(?)

No a nás teď čeká velký koncert v Lucerna Music Baru, v úterý 27.12., kterým chceme důstojně ukončit vánoce, a vlastně celý uplynulý rok. Finišujeme s přípravou programu, hosti a překvapení budou opravdu stát za to! :-)

22.12.2005 - Včera proběhla před naším koncertem ve Vagónu (pro uzavřenou společnost) zkouška na Vánoční koncert. Měli jsme zkoušet se všemi hosty, ale dorazil pouze jeden, Hony Haubert. Když viděl že přišel jako jedinej, pravil že je "hovno pankáč", když je takovej zodpovědnej :-) Ostatní prý přijdou až rovnou do Lucerny, jelikož to všechno umí. No uvidíme, určitě to bude VELKÝ! :-)

28.12.2005 - Ano, tak večírek se opravdu povedl! Ještě teď mi hučí v hlavě:-) Myslím že rozloučení s vánocemi, respektive celým rokem, to bylo víc než důstojné. Co se vlastně všechno dělo? Hrálo se, zpívalo, hodovalo, jako ostatně vždycky. Děvčátka ječela doprovodné vokály přepěkně, projekce se pouštěly báječné, dárky jsme rozdali všechny, hosti hostovali s citem a vkusem jim vlastním, prostě krása! Klip sklidil zasloužený úspěch, nejvíc se líbila scéna s Fanánkem. Pár drobností se pravda vymklo z kloubů, jedna projekce zůstala viset na prvním statickém záběru, takže se tam nic nehýbalo, ze čtyřech hostů dorazili pouze Sid Hošek ("Pásli ovce valaši" uřval opravdu punkově!) a Jirka Charypar. Hony a Ronald dali přednost domácímu teplu, respektive horské chalupě, což nakonec nevadilo, alespoň zbylo v šatně víc chlebíčků:-) A velký dík zaslouží náš kamarád Pasťa, který vypravil z rodných Roztok u Jilemnice na náš koncert celý autobus fanoušků v počtu 48 osob!

VŠECHNO NEJLEPŠÍ DO NOVÉHO ROKU VÁM PŘEJE

VAŠE SCHODIŠTĚ

 

- 2006 -

14.1.2006 - Béda v sobotu pravil, že se nemusíme ničeho bát, že má nový zimní gumy a že nás do Vrchlabí doveze bezpečně. Takže jsme zůstali viset už v Běchovicích na rovině před Doktorovým baráčkem :-))) (ba né, on tam vážně byl led) Prostě byl ten den úplněk, tak se děly věci. Klub Comix jsme našli ve Vrchlabí až na potřetí, kdy jsme k němu dvakrát přijeli, a v domění že tady to přeci nemůže být, jsme zase odjeli. Během koncertu pak Zdendovo kombo několikrát vypovědělo poslušnost, a tak kytara občas dělala hódně divný zvuky, ale jinak byla pohoda :-) Projekce sem si tentokrát pouštěl sám z místního PC a projektoru, přímo z pódia na strop, takže většina lidí ani netušila, že se jim nad hlavama něco hýbe. A cestou z koncertu si Anča rozsekla hlavu. No povídám, úplněk. A to nebylo třináctýho pátek. To bylo den před tím... ;-)

15.2.2006 - ...sem nějak zapoměl napsat po posledním Vagónu, že to bylo bezva, tak tedy vězte, "bylo to bezva!" ;-)

Dostalo se nám do rukou video z našeho vánočního koncertu v Lucerna Music Baru, nejlepší je z něho pecka s hostujícím Sidem Hoškem, tak sem vám ho naservíroval do Hudby.

25.2.2006 - V Rock Café jsme hráli naposled někdy před šesti lety, takže jsme teď ve čtvrtek byli zvědaví, jak to tam po letech vypadá. Trochu se to za tu dobu změnilo, pravda, bar byl na opečné straně, ale jinak vše při starém. Hráli jsme na akci na podporu občanských poraden, starala se o nás příjemná slečna pořadatelka, lidi přišli z větší části jiní než obvykle, před náma hráli Timudej a po nás Načeva s Michalem Pavlíčkem. Akce se celkově myslím vydařila ku spokojenosti na obou stranách:-)

12.3.2006 - Včera jsme opět po čase zavítali do jižních Čech, do KC Skrýchoff u Opařan. Kromě nás tu hrál "buránek regionálního charakteru" - jak se sám nazývá písničkář Xavier Baumaxa, a kapelka MaMuMa. V té vystupovala slečna hrající mimo jiné na dudy. To samozřejmě svádělo k hloupým a laciným poznámkám na její adresu. Nejlepší pronesl Radek, který vůbec nechodil okolo horký kaše a rovnou na ni vyklopil dotaz, jestli nám ukáže prsa. Dudy ho vůbec nezajímaly! No toto!!! :-)))

19.3.2006 - Čtvrteční účinkování na plese architektů Beanie 2006 v Abatonu, bylo zajímavé - kromě abnormální koncentrace hezkých slečen - tím, že Cihla měl na levé noze během hraní tři ponožky a na pravé jednu. A proto jsme mu po hraní zapoměli saxofon v Abatonu. Ale bohužel se našel. Tak příště snad...

23.3.2006 - V Plzni v Divadle Pod lampou včera proběhl závěrečný večer filmového místní části festivalu One World a my jsme k tomu vyhrávali. Vzhledem k ponurému obsahu vlastní projekce jsme myslím byli příjemným osvěžením. Zkusili jsme si další fungl novou pecku UFOun, docela se nám povedla, ve Vagónu ji dáme určitě taky!.

29.3.2006 - >>>>> INPUT DATA _ ERROR_FATAL ERROR_MISSING DATA_RESUME SEARCHING: no disc - no data - no memory - no future (to už sem přehnal:-)
No zkrátka Míra zapil dvojčata řádně. Rychlý špunty lítaly, sklo se rozbíjelo, někteří kluci (ti co měli navíc narozky) se zlili tak, že si nic nepamatuju. Myslím že se i hrálo, tuším ve Vagónu, ale těžko říct, takhle z hlavy... ////// _REMOVE DATA_TRASH BIN_FORMAT DISC_PRESS ENTER..............................

8.4.2006 - Věková hranice našich fanynek se opět posunula směrem dolů. Přesvědčili jsme se o tom ve středu 5.4. v Brně na Musilce. Dvě slečny ve věku asi tak 5 a 7 let řádily pod pódiem a dost si to užívaly. Ale když se k nim Doktor nakláněl s kytarou z pódia, tak se evidentně styděly. Což už se nedá říct o těch jen o něco starších slečnách ;-)

12.4.2006 - No to sem zvědavej, kdo dorazí v pátek 14. do Vagónu. Velký pátek, lufťáci vyrážejí na Velikonoce ven, to v Praze nikdo nezůstane, asi... Tak si alespoň v klidu prubneme další fungl novou věc - Jedu jedu. Byla sice hotová už v loni na soustředění, ale naučili jsme se jí až teď. Míra se vtextu pustil do jiných končin než obvykle, a sice do popisu svého bezcílného bloumání autem. Bez jediného rýmu. A hudba je taky taková jiná. Cihla v ní má pouze dva tóny na saxofon, ale zato pořádný! Už se na ní těším:-)

17.4.2006 - Ano, velikopáteční Vagón se opravdu povedl, dokonce předčil naše očekávání! Sice jsme ještě v půl osmý nevěděli kdo nás bude zvučit, ale na poslední chvíli sehnaný Sváťa Vojíř alias Svátek, nám na pódiu vyrobil takovou pohodu, že se nám hrálo fakt bezvadně. A my to dávali lidem a ty nám to zase vraceli hezky zpátky. No a vo tom to je, že jo;-)

Jo a za měsíc, 16.5. oslavíme v Lucerna Music Baru rok fungování v nové sestavě pod názvem Schodiště. První narozky, to se musí oslavit!!!! :-))))

2.5.2006 - Mno, prodloužený víkend jsme přežili, ale bylo to tedy náročný... V sobotu jsme hráli v Hořovicích v klubu Labe, v rámci nějaké literární akce, před náma Jablkoň. Využili jsme místní projekční plátno a tak bylo hraní obohacený o naše projekce z DVD. V neděli, na čarodějnice, jsme vyrazili směr Třebíč, klub B. Už jsme tu jednou hráli, tuším předloni. Lidí dorazilo požehnaně, klub byl pěkně narvanej. Na pódiu i v sále se tak během chvíle udělalo pekelný vedro, ale my nedbali že z nás leje a nandali jsme lidem co se do nich vešlo. Super atmosféra na pódiu i pod ním. Následný večírek proběhl poklidně a ve vší počestnosti. Někteří jedinci, když kolem sedmé ráno opouštěli klub jako poslední, vůbe nenašli penzion ve kterém jsme byli ubytovaní. Lavička místo postele nic moc. Jo a kousek od penzionu jsme objevili galerii a v ní výstavu obrazů hádejte koho? No Marka Brodského přeci. Náhodička...;-) Následný přejezd do Boskovic musel odšoférovat Zdenda, jelikož dopravce Bedříšek pokračoval v tom co načal večer. Majáles v Boskovickém zámeckém skleníku si tak někteří vybavují jenom mlhavě. Ale to podepisování pupíčků po koncertě si pamatuju zcela jasně! Cestu domů jsme měli bohužel zpestřenou o zastávku v Litomyšli v nemocnici, kde si musel Míra nechat ošetřit zánět oka, který se mu během večera pěkně rozjel. Ale jinak to byl vypečený víkend. Brzy sem doplním fotky, nejdřív je musím vytřídit, všechno vidět opravdu nemusíte... hehe.

9.5.2006 - Další prodloužený víkend jsme si, kromě sobotního hraní na festiválku dětských domovů v Kolíně, málem zpestřili o hraní v Německu. Na poslední chvíli si nás totiž objednali na festival Bockwurst meets Knödel - Buřti potkají knedlíky, což vypadalo už podle názvu slibně, ale vzápětí to celé padlo. Takže tenhle měsíc budeme hrát v Deutschlandu jenom jednou...:-(

9.5.2006 - Tak už se nám to blíží. Za týden, v úterý 16.5., budeme v Lucerna Music Baru slavit naše PRVNÍ NAROZKY. Právě před rokem jsme na témže místě ukončili jednu etapu a nastartovali druhou. Bilancovat se mi nechce, to necháme na vás, posluchačích, fanoušcích a kamarádech. Kamarádky nevyjímaje. My nic, my muzikanti ... :-)

No a kdo si bude s náma chtít připít přímo na pódiu, bude si to muset odzpívat. Něci jako "Karaoke Live". Alespoň jednu sloku. A refrén. Třeba ... Dokonalou kost. Nebo nějakou jinou. Navrhněte která by se vám dobře zpívala. Kdo se stydí, může jít na pódium ve dvou. Texty budou k mání přímo u mikrofónu. Co vy na to, chytáte se? Půjde někdo do toho??? Nás to potěší, diváky tuplovaně :-) Odvážní zpěváci neuniknou našemu pohoštění v zákulisí... ;-)

17.5.2006 - Jak už tady zaznělo v diskuzi, lidí včera moc nebylo, nicméně koncert v Lucerna Music Baru se povedl. Moc se nám líbil hostující Ondřej Smeykal hrající na didgeridoo. Určitě ho pozveme i na natáčení CD, ten zvuk je nádhernej a on na to fakt umí!

Jo a konečně jsou v galerii fotky z Třebíče a Boskovic. Musel jsem hodně vybírat, spousta jich totiž byla ke zveřejnění nevhodná...

29.5.2006 - V rámci letošního Šrámkova Písku probíhaly i různé doprovodné akce, jedné z nich jsme se ve čtvrtek 25.5. zúčastnili. Hráli jsme v altánu jako pro lázeňský orchestr, od pasu dolů jsme byli schovaný za zábradlím, takže stačilo se před koncertem převlíknout jenom od půlky nahoru;-). Po hraní se nám dostalo od domorodců dobrého pokouření. Byl jsem po něm tak vtipnej, že se mi všichni v autě smáli až do Prahy...

29.5.2006 - Díky Českému centru v Mnichově jme se včera, v neděli 28.5., po delší době opět podívali do ciziny. Konkrétně do velmi příjemného klubu SubsTanz. Jako hosté Jaromíra Konečného, který zde provozuje u nás ne příliš známou záležitost zvanou "slam poetry". Takové trochu akčnější autorské čtení, které je v Německu hodně oblíbené. A Jaromír Konečný je evidentně taky oblíbený. Německy rozumím jen trochu, ale bavil jsem se. Na druhou stranu, našim textům místní návštěvníci taky moc nerozuměli, ale hudbě rozuměli všichni. Čemuž svědčí nabídka na další hraní v létě. A to je slušný... ;-)

4.6.2006 - Páteční hraní na festivalu Hovadfest v Nové vsi u Neratovic, bylo poznamenáno slabší návštěvností, což byla škoda, protože některé věci tady byly vychytané víc než bývá u menších festivalů zvykem. Super zvuk (mixpult Midas...!), ochotní pořadatelé, výborné klobásy a dobroty z udírny, ne žádné zbytky od místního uzenáře, který by se snažil prodat co mu zůstalo na krámě (s čímž jsme se už párkrát setkali). Studené počasí zkrátka dost lidí odradilo. To v Roztokách u Jilemnice, kde jsme hráli v sobotu, na nějakou zimu lidi moc nehledí. Návštěvnost na Rockových Roztokách byla velmi slušná. Díky rozvodněné Berounce, která se postarala o zrušení Řevnického festivalu, na kterém jsme měli ten den navečer hrát, jsme mohli přijet do Roztok už dřív. Užili jsme si tak výborné vystoupení Tleskače a Krausberry. V Roztokách je takový náš druhý domov, takže se nám hrálo výborně. Ale největší zážitek jsme měli při vystoupení závěrečného bandu Soumrak. Pecky Ve čtyři ráno a Beze vší poezie v jejich provedení, jsme odskákali s rukama nad hlavama spolu s celým kotlem pod pódiem, a to s opravdovým s nadšením!!!

12.6.2006 - No jo, málem jsem zapoměl poreferovat o Maťově festivalu Zelený Tulipán, co se konal o tomhle víkendu u Staré Boleslavi. Celkem sympatický, napůl zpustlý areál letního kina, hostil kapely různého ražení, "androšema" počínaje a "popíkama" konče. Kam diváci zařadili nás si netroufám odhadnout ;-) Oni sami byli taky pestrá směsice, přestárlý fousatý máničky, mladičký hippie slečinky v batikovaných tričkách s korálkama, usedlý rodiče s dětma... Až na ty komáry docela dobrý :-)

21.7.2006 - Jojo, vedra pořád trvají, a my si včera po delší době - po dovolených - zase zahráli, kde jinde než ve Vagónu. Přišel se podívat i náš Jaroušek, a během tance se postupně z hlediště plynule přesunul na pódium, kde to ke konci vypadalo spíš jako na mejdanu, než na koncertě. Móc sme si to užili!

Zato zítra nás čeká chuťovka, festiválek v Mikulově. Ten bude sice fajn, ale ta cesta... V tomhle počasí na dálnici, to bude očistec.

23.7.2006 - Sobotní cesta do Mikulova na festiválek Národy Podyjí byla opravdu náročná, ale přežili jsme to. Na krásném mikulovském náměstí se nacházelo nevelké pódium, na kterém se odehrávala pestrá směsice všech možných žánrů, od cimbálovky přes cikánskej jazz po bigbít. No a my tam dělali takovou tečku za celým programem. Část publika vůbec netušila která bije, ale podle reakcí soudě, bavili se všichni výborně!

A mimo jiné tu máme pár fotek ze čtvrtečního Vagónu.

30.7.2006 - V sobotu jsme si po čase opět zahráli na třísesterské akci, na Barvách léta v Poděbradech, i když tentokrát tady Sestry nehrály. Skvělé místo kousek od jezera, výborný zvuk, pohodový lidi. Náladu nám pokazil akorát hektický začátek, jelikož jsme museli jít hrát hned po našem příjezdu, namísto opozdivších se Letů mimo. Takže nebyl čas se ani rozkoukat a dát si pivko, a rovnou se hrálo. Ale závěr, včetně přídavkového Dysko songu s Jarouškovou "travesti" exhibicí, jsme si užili na plno my, vy, i oni ;-)

8.8.2006 - Pro všechny kdo se chystají v pátek na Keltskou noc, čas našeho hraní se posunul z původních 0.50 na 18.30 hod. Už se těšíte? My jo!!!

15.8.2006 - Po vydařeném čtvrtečním Vagónu jsme vyrazili do Františkova u Jablonce nad Jizerou, na náš oblíbený festival Keltská noc. Tentokrát už v pátek, což se nakonec ukázalo jako správná volba, jelikož sobota proběhla ve znamení deště a bahna. Fesťák se oproti minulým ročníkům přesunul na protější stráň, a jak už to na horách bývá, pódium stálo ze svahu, takže k mikrofonu se muselo do kopce, což nás vybuzovalo k nebývalým výkonům :-) Super zvuk, bezva atmosféra, dokonce došlo na jeden přídavek, na což na festivalech většinou nezbývá čas. Už tu máme i pár fotek. Z večerního pokračování festivalu mě nejvíc dostala Mňága, specielně převzatý Thunderstruck od AC/DC v podání basisty Petra Nekuži, jehož nástroj převzal Petr Fiala!

20.8.2006 - Tak hurá, za chvíli vyrážíme do Roztok u Jilemnice na kapelové soustředění! Odstartujeme ho odpoledním koncertem na louce, doufám že nás Krakonoš nespláchne nebo že na nás nepošle nějakou jinou slotu. Na horách jeden nikdy neví... ;-)

27.8.2006 - No a máme po soustředění. Roztoky u Jilemnice nezklamaly a ukázaly se jako správná volba. Úvodní speciální koncert se povedl náramně, jeho dozvuky nás provázely vlastně celý týden. Každý den nám místní připravili nějaký program, většinou se týkal jídla:-) Posezení s bramboráky, dostaveníčko u guláše, mejdan s úhoři... A kromě toho, že jsme se měli díky Pasťovi a všem roztockým fakt báječně, byli jsme docela pilní a máme pět hotových, nových, úžasných písní! V galerii jsou nějaké fotky.

Soustředění jsme zakončili jak jinak než včerejším koncertem, a to v Olešnici u Blanska na festiválku Poluční Qítí, v rodné to vísce našeho zvukaře Indiána, Zdendy Člupka. Akce příjemná, akorát návštěvnost byla díky počasí trochu slabší.

12.9.2006 - Včerejší zkouška před Vagónem měla dramatickou vložku - málem jsme přišli o Zdendu. A to doslova. Nic zlého netuše, držíce svoji kytaru zapojenou do zesilovače, chtěl podat Mírovi kabel k harmonice, a v ten moment, se slovy AU AU AU, se začal kácet do stojanů s mikrofonama. Nejdřív jsme mysleli že dělá humor, pak že dostal epileptický záchvat, ale pravda byla jinde. Normálně dostal šlehu 230 voltů rovnou do těla. Tedy přesněji do rukou. Popálený fleky může ukázat na požádání. Po téměř hodině hledání a rozebírání Zdendovy aparatury jsme našli viníka zakukleného úplně jinde - nenápadná rozdvojka polské výroby. Zřejmě nepřežila transport ze soustředění a uvolněný kousek drátu spojil fázi se zemí - a mohlo být vymalováno, či spíš dokytarováno.

Nicméně zítra, tj. ve čtvrtek, máme pro vás ve Vagónu pochystaný překvápko. Celá první půlka budou samý nový věci, plody našeho soustředění. A další vychytávka, kdo si po půl desátý otevře web Vagonu a klikne na tlačítko "LIVE", bude moct sledovat koncert v přímém přenosu!

17.10.2006 - Bohužel vám musíme oznámit, že jsme nuceni zrušit dnešní koncert ve Vagónu. Včera večer našemu harmonikářovi Mírovi rozřezali na pohotovosti pusu kvůli zánětu okostice a dnes ráno byl na zubní chirurgii na operaci. Tímto se všem omlouváme, ale bez harmoniky to fakt nejde. Tím pádem je v ohrožení i naše třídenní mini-soustředění, které má proběhnout o tomto víkendu v Březiněvsi, u našeho kamaráda v kempu Bušek. Uvidíme jak Mírovi bude a budeme mu držet palce!

30.10.2006 - Včera jsem byl po návratu z našeho třídenního výletu tak vyčerpaný, že jsem ani nezvládnul aktualizovat novinky... ;-) Páteční koncert v Třebíči v Klubu B se povedl, následný večírek taky. Pomalu se stává tradicí, že někdo z kapely se nad ránem cestou do penzionu ztratí. Ale abych Mojmírovi nekřivdil, tentokrát okolo desáté ráno naše místo noclehu konečně našel :-) Po bujaré noci jsme plni energie vyrazili směr Vídeň. Usnuli jsme hned za Třebíčí. Probudili nás až celníci na hranicích, kde chtěli naše pasy a občanky, asi nevěřili že jsme to fakt my. S pozdravem "Grüß Gott Temelín" jsme překročili čáru, plni očekávání, jak nás naši Vídeňané přijmou. Klub jsme našli i přes nástrahy v podobě všudypřítomných jednosměrných ulic, které nás vedli pokaždé jiným směrem, než kde byl podle mapy náš cíl. Ost Klub je takový větší pražský Vagón. Tři sály, několik barů, v šatně pro muzikanty pohodlná sofa a vlastní bar, zásobený pivem počínaje a jablečným moštem konče. Do hraní jsme šli s plným nasazením, takže netrvalo dlouho a oba barmani podlehli našim rytmům. Jinak tam nikdo jiný nebyl. O pauze jsme si říkali, že už snad ani nebudeme dál pokračovat. Během druhého setu se však začali trousit lidi z vedlejšího sálu, kde ve stejný čas jako my hrála místní mladá punková kapela (tenhle dramaturgický záměr jsme moc nepochopili), a začali vytvářet tancem tu správnou atmosféru. Dokonce si vytleskali i tři přídavky, čemuž by v první půlce nikdo z nás fakt nevěřil. Jak pravil Zdenda: Dobyli jsme Vídeň, akorát u toho nikdo z vídeňských nebyl... :-)

11.11.2006 - Včera jsme s Doktorem před koncertem v klubu Mlejn povídali o kapele pro TV PRAHA 13. Říkali jsme samý chytrý věci, ale jelikož tenhle kanál nechytám, tak ani pořádně nevím, kdy to budou vysílat. Prý za dva týdny... Samotný hraní bylo příjemný, nijak narváno tedy nebylo, ale bylo veselo ;-)

25.11.2006 - Pomalu se nám začíná rýsovat podoba nové desky. Všechny nové kusy, ktreré máme ve hratelné podobě, jsme si dali na posledních dvou koncertech. Ve čtvrtek v Praze ve Vagónu a včera v Ponorce v Pardubicích. Celá první půlka složená ze samých novinek byl možná trochu riskantní tah, ale lidi to ustáli a dokonce se i chytali na některý refrény, který slyšeli prvně v životě, což je myslím dobrý signál :-) Oficálně zazní celý nový repertoár na koncertě 14.12. v Městské knihovně.

12.12.2006 - Zítra večer, ve středu 13.12., od 19.00 do 20.00 hod.,bude moje vrtaakovská maličkost odpovídat na všetečné dotazy a hudební hádanky Petra Korála v pořadu Uši radia Beat. To zas bude v éteru nabl... :-)

23.12.2006 - Minulý týden, ve čtvrtek 14.12., jsme zakončili letošní koncertní rok, trochu netradičním vystoupením v Městské knihovně v rámci fesiválku Diví muži. Tímto se se všemi našimi věrnými posluchači a fanoušky loučíme, a v novém roce se těšíme na viděnou a na slyšenou :-) Jelikož budeme od ledna zavření ve studiu, za účelem nahrávání naší nové - první desky, budeme koncertovat méně než doposud. Aby vám to nebylo líto, a aby sme vám dali nějaký ten dárek, máme >>tady<< natočený devatenáctiminutový dokument (22MB) o tom, jak vzniká píseň. Konkrétně naše píseň - dvojpíseň - Los Pinokios a V Praze 7. Od prvního nápadu po koncertní provedení. Šťastný a veselý :-)- 2007 -

11.1.2007 - A hurá do nového roku! V pátek 12.1. se stěhujeme do studia Apple Park, které patří Jirkovy Chlumeckému, v jehož kapele ZOO náš Zdenda delší dobu fungoval. Je v tomhle studiu jako doma, jelikož zde pracuje, takže to bude takové to "domácí" nahrávání. Prostě pohodová atmosféra. V pátek proběhne večírek na kolektivní poladění nálady, prostě mejdan na zahájení. Už se ozval hlas, že to během něho i všechno nahrajeme a že to tak bude nejlepší ;-) Z natáčení budeme přinášet pravidelné informace, fotky a doufám že i nějaké video. Na MySpace máme pár nových koncertních videí, stačí kliknout sem. Píseň Jedu jedu je tam v úpravě, jak by sme si jí představovali na desce...

4.2.2007 - Posledního ledna jsme si ve Vagónu "odpočinuli" od nahrávání, které se zvolna překulilo do další fáze. Vše je nahráno, teď následuje poslouchání a příprava toho, co všechno by se mělo stát ve druhé fázi, nástroje a zvuky které běžně nepoužíváme, hosté, a taky případně opravy již natočeného materiálu. Pár fotek z natáčení máme pro vás v galerii. Video se teprve musí sestříhat... ;-)

8.2.2007 - Konečně můžeme prozradit název desky - bude se jmenovat TANEC! A když tanec, tak mazec, včetně obalu a bookletu. Budete si ho totiž dělat sami! Stáhněte si šablonu - mustr, a do toho můžete spáchat co vás napadne a čím vás napadne. Použijte fantazii, propisku, koláž, vodovky, spray, motyku, photoshop, prostě cokoliv. Hotové výtvory můžete posílat do konce února na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , nebo předat osobně na nejbližším koncertě. Pro získání šablony klikněte pravým tlačítkem myši >sem< a zvolte "uložit cíl jako..."

18.2.2007 - V Havlíčkově Brodě v areálu Čechovka si včera zahrály pohromadě kapely ze stáje agentury AMP - Už jsme doma, Garage a Schodiště. Sympatický pan pořadatel co se snaží pozvednout kulturu v kraji, ukrutně dlouhá zvukovka, začátek hraní v jednu v noci, návrat domů v pět ráno. Ufff...

26.2.2007 - Sobotní hraní ve Vagónu bylo ozvláštněno několika událostmi. Za prvé už tím, že jsme zde hráli v sobotu (posledních pár let to bývají pouze všední dny), za druhé Radek ten den slavil narozky, a my jsme po víc jak deseti letech provedli změnu v postavení na pódiu. Kytaru jsme prohodili s basou, což některé členy - mě - sice ze začátku lehce rozhodilo, ale už bylo na čase pódium trochu provětrat. No a o pauze někdo říkal, že asi zahlídnul v sále Jarouška, tak se Doktor v závěru do mikrofonu optal jestli je přítomen. Jelikož byl, nemohlo to skončit jinak než Dysko songem, a to do půl těla (Jarouškova) a v divokém tempu!

9.3.2007 - Dnes jsme byli se Zdendou nahrávat další hosty na desku, dětský sbor Zvoneček. Tady je krátké video. Poznáte do jaké písně to bude? Už jsme jí párkrát hráli...

1.4.2007 - A je to tady!!! Naše nová deska Tanec je na světě!

19.4.2007 - Konečně mohu po čase opět aktualizovat naše stránky, a dokonce v novém kabátě! Křest v Lucerna Music Baru se vyvedl, atmosféra byla výborná, pěvecký sbor Zvoneček dojal Doktora k slzám už při zvukové zkoušce :-) Jestli máte někdo fotky, můžete nám je poslat, ať máme co dát do galerie! My tentokrát nikoho s foťákem bohužel neměli... Samotnému křtu předcházely dva zahřívací koncerty, v pátek 6.4. v MKS Nová Paka a v sobotu 7.4. v Junior Klubu v Příbrami. Do soutěže Velká sedma na Rádiu 1 je nasazená naše novinka V praze 7 v upravené verzi, tzv. radioedit. Tak neváhejte a hlasujte :-)

23.4.2007 - Dr.Jekyll a Mr.Hyde - tak bych charakterizoval rozdíl mezi pátečním hraním v Jihlavě v klubu Edgar a sobotním koncertem v Pogo Baru v Moravských Budějovicích. Temná sklepní díra bez šatny vedle jihlavského zimáku přilákala na naše vystoupení hodně málo lidí. Ti co přišli ale vyrobili celkem slušnou atmosféru. Hraní samo o sobě se nám líbilo a šli jsme do něj naplno, byť jsme za něj dostali ani ne polovinu smluveného honoráře. To celé završeno noclehem v umakartové ubytovně pamatující časy hlubokého socialismu. Polední snídaně - oběd v nóbl se tvářící Radniční restauraci, jejíž kuchyně měla k poctivému vaření hodně daleko, byl jen smutnou tečkou. Tolik Jihlava. Moravské Budějovice nás po příjezdu přivítaly okouzlujícím úsměvem paní servírky v Pogo Baru, jehož interiér s dominujícím roztopeným krbem a celkově úžasnou atmosférou, která z něj dýchala, nás okamžitě dostal. Následný pozdní oběd ve vinárně Venuše, s úžasnou kuchyní a další milou servírkou, nás jenom utvrdil v rychle nabitém přesvědčení, že dnes to bude opak včerejška. A taky že byl! Rozjeté publikum z nás dokonce vyždímalo jako třetí přídavek Dysko song, což se jen tak někomu nepovede! :-)

25.4.2007 - Podařilo se mi shromáždit slušnou sbírku fotek z Lucerna Baru, a že se mi nechtělo nic vyhazovat, jsou v galerii všechny :-)

Fotky z dalších akcí - z Pogo Baru jsou tady, a z Edgar Clubu tady. Všem fotografujícím děkujeme!

A zítra vyrážíme na třídenní hraní, nejdřív Brno Faval, pak KD Dobříš a v sobotu New End v Trutnově. Hurá do toho!

29.4.2007 - Svým popisem nedávného hraní v jihlavském klubu Edgar, jsem se dotknul všech místních, pro které je tohle místo jediným zdrojem živé hudby a zábavy. Způsobilo to vášnivé diskuze a rozhořčené vzkazy v naší návštěvní knize, což rozhodně nebylo záměrem. Moje hodnocení akce bylo pouze mým subjektivním vyjádřením pocitů ovlivněných danou situací. Tímto se omlouvám všem kterých se to týká.

29.4.2007 - Ve čtvrtek 26.4. proběhnul druhý křest naší desky, a to v Brně, jakožto sídle našeho vydavatelství MG Indies Records, konkrétně v klubu Faval. Koncert málem neproběhnul, a to z důvodu který jsme ještě nezažili - těsně před hraním se s trojitým hlasitým lupnutím odebral mixážní pult do věčných lovišť. A bez něj se hrát nedá. Naštěstí místní zvukař Láďa Holek sehnal rychle náhradu a koncert zdárně, i když se spožděním, proběhnul. Následující den jsme hráli v naší oblíbené Dobříši (!), a místní publikum opět nezklamalo. Dobříš je zlatá loď :-) V sobotu jsme se vydali úplně opačným směrem, do Trutnova do klubu New End. Z počátku jsme měli obavy, aby publikum nestálo během našeho vystoupení jako přilepené, jelikož podlaha v sále silně lepila. Ale nic takového se nestalo, všichni tančili a skákali jako o život! :-)

2.5.2007 - Malý dáreček - v "hudbě" u novinky Tanec!, nebo přímo tady, je volně ke stažení celá skladba "V Praze 7". Oproti CD je v upravené verzi, v té v jaké se už pátý týden drží ve Velké sedmě na Radiu 1!

9.5.2007 - POZOR! ACHTUNG! ATTENTION! Schodiště hledá nového kytaristu. Nástup a zacvičení nejlépe do 1.7., to znamená už na letní festivaly. Bližší informace na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Ano je to tak, Zdenda nás v létě hodlá opustit a my se s tím musíme vyrovnat a poprat celkem rychle. Jak říká on sám - šikovnejch kytaristů je mraky... Najde se nějakej takovej?

18.5.2007 - No, ani to moc dlouho netrvalo, a vypadá to že máme nového kytaristu. Vyzkoušeli jsme si ho ve středu před koncertem ve Vagonu. Jmenuje se Ondřej Fencl, přišel, pozdravil, zahrál dva kusy a bylo to. Prostě slušnej muzikant. Křest ohněm si s náma dá 5.7. na Rock For People v Brodě tedy v Hradci. A že umí na kytaru zas není tak podstatný, hlavní je že nosí sluneční brýle na hlavě stejně jako Zdenda ;-)

18.5.2007 - A že nechceme být pozadu, máme konečně taky svůj profil na MYSPACE, www.myspace.com/ischodiste . Hned sem začal shánět friends aby sme na majspejs nebyli sami, klikal sem všude možně, abych našel spřízněné nebo nám sympatické party a lidi. No a první, kdo se nám podepsal s poděkováním, že sme jako kámoši, nebyl nikdo jinej než Motorhead!!!

20.5.2007 - Tak už to vypadá že festivalová sezóna vypukla naplno se vším co k tomu patří. Včera na Džbáně na třísesterské akci Barvy léta to vypadalo jako uprostřed prázdnin, sluncem rozpálená louka, kapely, stánky s pivem, koupaliště hned za pódiem (i když studené), až nám bylo líto že musíme po vystoupení odjet směr Pardubice, kam jsme se nicméně těšili, protože my tenhle kraj máme rádi. Hlavně jsme byli zvědaví na zrekonstruovaný klub Žlutý pes, kde jsme hráli naposled před pěti rokama. Jediná chybka byla, že většina našich skalních pardubických fans byla na Džbáně... Příště musíme líp plánovat;-)

26.5.2007 - V pátek sme si po čase opět zahráli v Českých Budějovicích. Příjemný klubík Solnice uprostřed historického centra nám pochystal jedno hezké překvapení - o pauze, když jsme vylezli ven na cigárko, se přímo nad našima hlavama spustil parádní ohňostroj. Doktor to samozřejmě neopoměl před začátkem druhé půlky patřičně okomentovat a poděkovat místním za takovou parádu, a že si kvůli nám nemuseli dělat takovou škodu, a že doufá, že příště tedy bude opět ohňostroj, až zase přijedeme do Budějovic. Ale teď mě tak napadá, jestli ten ohňostroj nebyl náhodou kvůli tý akci na náměstí...??

3.6.2007 - Hola hej, v úterý 5.6. budeme s Doktorem hosty Velké sedmy na Radiu 1. Od 20.00 do 21.00 hodin budeme vymýšlet do éteru všelijaká moudra a Doktor zřejmě i humory. Jsem na to sám zvědavej :-)

7.6.2007 - A cože to máme novýho? No přece klip máme novej...! Je na píseň V praze 7, v sobotu bude mít premiéru v Noci s Andělem, a k vidění je už teď na našem majspejs.

10.6.2007 - Je vidět, že pořadatelé si vzali naše přání ohledně ohňostroje k srdci. Tentokrát nám ho vystrojili v pátek v Kolíně, hned po koncertě v Městském společenském domě. Dokonce kvůli nám i zavřeli celé náměstí a neustále nám vyhrávaly dechové hudby s mažoretkami. Akorát nás před hraním zarazilo, že když jsme chtěli projet zábranami na náměstí s tím, že tady přeci hrajeme v kulturáku, chvíli trvalo paní pořadatelce, než sehnala po vysílačce odpověď na svůj dotaz, zda tady skutečně hraje nějaké Schodiště. Že přitom stála celou dobu opřená o náš plakát jí nijak nevadilo... ;-)

14.6.2007 - Ach jo, moc nás to mrzí, ale bohužel musíme zrušit naše sobotní vystoupení na festivalu ve Zdicích. Náš bubeník Radek má zánět lymfatických uzlin a zítra ho budou řezat. S tím se fakt hrát nedá. Budeme rádi, když bude schopný bubnovat příští týden, kdy nás čeká Vagón a Polička :-(

24.6.2007 - Dobře to dopadlo, Radek už je celkem OK a může hrát (i když zatím s bolestma). V pátek ho ve Vagonu pod pódiem podporovala tancem jeho osmiletá dcera s kamarádkou, a musím říct že jejich taneční kreace neměly konkurenci :-) V sobotu jsme sebou přivezli do Poličky na festival Colourmeeting průtrž mračen, ale naštěstí jenom chvilkovou. Tahle akce byla pro nás za poslední dobu nejhezčím hudebním zážitkem. Ať už to bylo místem, lidma okolo, kapelama co sme viděli, nebo i našim vlastním pocitem z hraní. Pořadatelům přeju, ať se jim daří i v budoucnu udržet při životě tenhle festival, na kterém je možné vidět a slyšet taky něco jiného, než naš všech ostatních a věhlasnějších akcích.

20.7.2007 - Léto je v plném proudu a já sem línej aktualizovat novinky. Takže po pořadě:

5.7.2007 Rock For People v Českém Brodě tedy v Hradci Králové - zahajovali jsme program druhého dne na Ou Tů Stejdži, před náma průtrž, po nás průtrž, a my sme to tak nějak vychytali že během našeho hraní nepršelo a na pódiu bylo sucho, což už neplatilo třeba při Anně K. Jinak tedy nový areál RFP vypadá slušně, je to hóódně velký, Cihla s Doktorem si to v noci prošli několikrát sem a tam, než našli stanoviště autobusu do Prahy. Před tím se ještě Cihla snažil ve VIP stanu neúspěšně skamarádit s Alexem Švamberkem. Tolik RFP.

14.7.2007 Rebecca fest v Krásné u Aši - příjemný festiválek s milou slečnou pořadatelkou Míšou, akce atmosférou trochu podobná festivalu v Poličce. Moc se nám tu líbila parta z Plzně Mordors Gang, tři kluci, kytara kontrabas buben, výborně hrající psychobilly swing. Dobrej vodvaz!

20.7.2007 Musicfest Přeštěnice u Milevska - děsný vedro, naštěstí náš zvukař Svátek měl nový vůz VW s klimatizací, takže cesta v poho. Zato na pódiu nás čekalo peklo. Nedbali jsme vražedného vedra a statečně jsme šli do hraní naplno, lidi nám to vraceli a byli skvělý, ale Cihla závěr nevydržel a lehce nám z toho horka zkolaboval. Hurá léto!!! :-)

25.7.2007 - V sobotu 28.7. nás, respektive vás, čeká ve Vagonu překvapení - naše vystoupení pojednáme jako tzv. unplugged, neboli akusticky. Radkovi se totiž vrátily problémy se zánětem a tak nemůže bubnovat. Nicméně si tím nenecháme zkazit večírek a zahrajeme naše osvědčené i starší, dlouho nehrané kusy, v netradiční podobě. Jako na čundru! :-)

Jo a máme nějaké nové fotky, od našeho kamaráda Zdeňka Hejduka.

29.7.2007 - No, včera ve Vagónu se to povedlo nad očekávání dobře. Z původně nouzového "unplugged" koncertu se možná časem vyklube nová podoba našeho vystupování. A staré songy, které jsme pro tento účel po letech oprášili, jsme si zahráli opravdu s chutí a udělali jsme tím evidentně radost spoustě posluchačů :-) O rytmiku se nám za bongama postarali Pavel a Pája z kapely Skip, čímžto jim ještě jednou děkujeme!

12.8.2007 - Náš oblíbený festival Keltská noc se opět stěhoval. Tentokrát se konal v Harrachově na doskočišti pod skokanskými můstky, které se monumentálně tyčily přímo proti pódiu. Docela slušná náhrada za úžasný západy slunce za pódiem na Háskově, kde se festival konal v minulých letech. Naše páteční vystoupení sme si moc užili, lidi evidentně taky. Následovala bujará konzumace všeho možného, spojená s poslechem následujících kapel, výborný Krucipüsk, Tata Bojs, Čechomor. Pozdně noční návrat do Prahy mám tak trochu v mlze ;-)

No a naše další hraní, příští víkend v Trutnově, je zatím s otazníkem. Jako vždy se časový harmonogram tohohle legendárního fesťáku dodělává až na poslední chvíli, tekže ještě nevíme, jestli tam budeme hrát v sobotu či v neděli...

16.8.2007 - Tak konečně už víme, kdy budeme hrát v Trutnově - v neděli ve 22.00 na druhé scéně. To sme na to zvědaví! Prý tam v tu dobu bude ještě Boban Markovič a po nás snad Buty.

20.8.2007 - V neděli v noci sestoupil hudební pánbůh na na zem, tedy na pódium v Trutnově, a nadělil nám dvouhodinový koncert kapely Buty. Zážitek to byl fakt boží. Ondřej si to vychutnal v kotli, já s Cihlou přímo vzadu na pódiu. Byla to čistá radost z hudby. Kluci hráli samé písničky na přání, takže museli občas hodně lovit v paměti, ale dělali to s těžkým nadhledem a muzikantskou bravurou. Podařilo se nám s Cihlou vyřvat si našeho oblíbeného Milana. Velkej zážitek! Nicméně, abych neopěvoval jenom druhé, naše vystoupení před Butama se nám taky moc líbilo, užívali sme si hraní pro plný stan báječně rozjetých lidí, na kterých vůbec nebyla znát únava z vrcholícího čtyřdenního maratonu. Musím souhlasit se Zdeňkem Suchým, který řekl že nevěří na ty řeči o kouzlu a duchu festivalu, nicméně že tady to fakt funguje. A taky nás mile potěšilo pár vět o Schodišti v Trutnovském věstníku >zde<.

26.10.2007 - Včerejším koncertem v klubu Delta jsme ukončili naši dvouměsíční koncertní pauzu. O to větší byla radost z hraní, které jsme si užili náramně. Lidí nebylo zrovna příliš, Delta je přeci jenom trochu z ruky, ale ti co dorazili se postarali o super atmosféru. Mojmír si ten večer střihnul dvoják, jelikož před náma hrála kapela Rudovous, ve které ráčí vystupovat. Nejvíc mě dostal basista Martin Černý, který si pořídil velezajímavý nástroj teremin, o jehož vynálezci dokonce vznikla i divadelní hra. Jedinou vadou na kráse včerejšího vystoupení byl fakt, že jsme si na Deltě zahráli naposled. Celý objekt je prodaný a do dubna se musí klub vyklidit... škoda :-(

11.11.2007 - V létě jsme na Sázava festu nebyli, tak alespoň ten podzimní v Abatonu jsme si dali, a to sice včera. Bohužel se akce křížila s "Křišťálovou nocí" v centru Prahy, což si spousta lidí nemohla nechat ujít, ať už kvůli bitkám či touze být u toho když se "něco" děje. No, v Abatonu byl tedy určitě zajímavější program. Nicméně v létě by sme se do Kácova na Sázava fest určitě rádi podívali, a to nejen kvůli skvělému Kácovskému pivu! :-)

26.11.2007 - Na sobotní koncert v Roztokách u Jilemnice sme se těšili půl roku dopředu, a málem to nakonec celý padlo. Radkovi se v pátek zanítil moudrák a museli mu to řezat, tím pádem jsme byli bez bubeníka. Naštěstí sehnal Ondra záskoka v podobě Jakuba Homoly, který hraje v jedné z jeho dalších kapel (mimo jiné i v kapele Vildy Čoka). Jakub dokázal malý zázrak, za sobotu si naposlouchal a zapsal do not celý náš repertoár, takže večer v Roztokách sem mu jenom občas ukazoval tempa, jinak to normálně celý odehrál úplně v pohodě! Já celou noc před tím nespal, v obavách jak to dopadne. Tohle nikdo z nás nečekal - klobouk dolů! Taky sme to hned po hraní náležitě oslavili :-) Po nás hrála příjemná temperamentní partička Skapollo z Vrchlabí, a nesmím zapomenout na kapelu před náma - Zdendova původní kapela ještě z dob než odešel z rodné Litomyšle do Prahy - Horká krev, zemitej bigbít s názvuky ejsídýsí a všeho co má Zdenda rád. No a následný mejdánek se protáhnul až do časných ranních hodin, veselo bylo opravdu náremně! Brzy budou doufám fotky :-)

29.11.2007 - Na včerejší společný koncert ve Vagonu s kapelou Ahmed má hlad jsme byli opravdu zvědaví. Za prvé ve Vagónu hráváme s někým jiným jenom málo kdy, a za druhé s touhle kapelou něco společného máme i nemáme. Základem jejich repertoáru jsou upravené lidové písně z Ukrajiny, Polska a jiných východních národů, což se nás netýká, ale když spustí, zní to místama jako některé naše kousky. Mají také jako my akordeon, klarinety dokonce dva, a jejich basista Radek nás svého času vozil s dodávkou, poté co skončil s kytarou u té kapely co už je doma. Takže něco málo společného máme... ;-) A koncert to byl výbornej, asi si to někdy zopakujeme!

12.12.2007 - A už jsou v galerii fotky z Roztok! Jsou móc povedený, fotil Ondrův kamarád Tomáš Hercog. A taky jsem doplnil nějaká videa.

16.12.2007 - Včera v Poličce v Divadelním klubu to stálo fakt za to! Parta holek v ujetejch kostýmech nám přímo padla do noty a díky Doktorovu nápadu se z nich stala součást šou. Růžová slečna roztáčela Růžovej život, následovala Dokonalá kost, Tlustá Šárka, škoda jen že jsme nezahráli Vrávoravou svačinářku, od tý jsme totiž po koncertě dostali na podnosu několik zabalených svačin (díky, byly dobrý!) a krabičku Startek! :-) Nenajde se někdo, kdo to všechno fotil a byl by ochotný poskytnout fotky do naší galerie? Pár lidiček s foťákama jsem zahlídnul...? Bylo to super! Ani už si nevzpomenu na odejivší Doktorův mikrofon uprostřed vystoupení a následné vyhoření pojistky v basovém aparátu... ;-)

21.12.2007 - Poslední koncert roku 2007 je za námi. Do Vagonu si s námi přijela zahrát kapela Masterpiece z Broumova, a večírek se opět povedl na výbornou. Nezbývá než vám všem popřát šťastné a veselé Vánoce, hromadu dárků a bramborového salátu, a až nám všem slehne, uvidíme se zase ve Vagonu!- 2008 -

1.1.2008 - Tak hurá do nového roku! Jako malý dáreček jsem vyštrachal krátké video z našeho oblíbeného festivalu Keltská noc. Taková malá vzpomínka na léto. 8.1. - Fakt že jo, je to neuvěřitelný, ale letos je to 25 let, co tahle kapela, respektive Nahoru po schodišti dolů band, poprvé vystoupila! Neuškodí malá rekapitulace, ať si to trochu srovnáme: Léto 1983 - první koncert na statku v Bylochově, z této sestavy zůstal už jen ten nejdůležitější, frontman Doktor. V roce 1985 přichází do kapely saxofon Cihla, o rok později moje maličkost, tedy basa Vrtaak (tehdy ještě prostě Vráťa;-), v roce 1988 přichází akordeon Míra Klíma. To je dnešní původní jádro kapely. Po krátké pauze se v roce 1993 ustálila nejdéle fungující setsva, která vydržela do roku 2005. Tehdy odešel zakládající člen, bubeník a textař Marek Brodský a vzal si sebou i původní název kapely. Od té doby jsme prostě Schodiště. Marka nahradil Radek Klučka, v ten samý čas odejivšího klarinetistu Jarouška zastoupil Jaromír Linhart. Poslední změna nastala v létě 2007, kdy odešel kytarista Zdenda Plášek a na jeho místo přišel Ondra Fencl. Tím doufám změny alespoň na xxx let skončily. Letošní rok tedy bude probíhat ve znamení našeho kulatého výročí, těště se na speciální program, první v řadě bude koncert ve Vagónu příští týden, 17.1., kam chystáme vychytaný překvápko!!! A na podzim si dáme nějaký větší slavnostní koncert. Ale nepředbíhejme...

18.1.2008 - První koncert v novém roce včera ve Vagonu se povedl náramně! Oblečky ve stylu "jak sme mohli vypadat před 25 lety kdyby sme se bývali tenkrát nestyděli" sklidily nečekaný úspěch. Vypadá to že si je ještě někdy užijeme. A věrná fanynka Máří nám přinesla dokonce dort s pětadvaceti svíčkama. Ještě jednou díky. Brzy budou doufám fotky!

3.2.2008 - No a už tu máme i fotky z posledního Vagonu!

22.3.2008 - Byl to opravdu neočekávaný dýchánek, ve středu 19.3. ve Vagonu tři stovky návštěvníků vyrobilo fakt hustou a výbornou atmosféru. Společný koncert s Neočekávaným dýchánkem se nám moc líbil, v závěru proběhla díky zápalu a euforii lehká destrukce našeho nástrojového vybavení - basová struna mi praskla teprve po druhé v životě, Ondra s kytarou taky něco provedl že ji musel měnit, prostě jsme šli do plnejch:-)

Včerejší hraní bylo provázeno nervozitou spojenou s dalekou cestou, a to i díky hromadné nehodě na dé jedničce ze čtvrtka. Cesta do Šumperka byla opravdu náročná, v kopcích pod Červenovodským sedlem jsme si vychutnali následky práve proběhnuvší sněžné vánice. Akce Eurofest vypadala slibně, bohužel jsme museli hrát poměrně brzy a neužili si to tak jak by sme si přáli. Následoval rychlý přesun do víc jak 200km vzdálené Třebíče. Tam na nás čekal narvaný klub Béčko. Díky předkapelce Skrznaskrz z Brna byli lidi řádně nažhavený a vydrželi čekat až do půlnoci. Díky za super koncertík!

A všem samozřejmě přejeme Veselé Velikonoce!

13.5.2008 - Samé vyjímečné věci se nám dějí na jaře! Koncert ve středu 7.5. v klubu Mlejn byl posledním, kdy s námi hrál Radek Klučka. Odchází od hudby, už mu to prý nedává žádnou radost... Za bicími ho nahradí Ondrův spoluhráč z Hromosvodu Jakub Homola, který si s námi zahrál už loni na podzim, kdy za Radka zaskakoval. Poprvé oficiálně s námi vystoupí tuto sobotu 17.5. na Džbáně na Barvách léta Tato akce bude věnovaná Frantovi Sahulovi - ať mu tam nahoře pípa nevysychá a struny nepraskají...

A aby toho nebylo dost, na kytaru si namísto zaneprázdněného Ondry s náma téměř po roce zahraje odpadlík Zdenda.

31.5.2008 - Ve středu 28. nás paní pořadatelka v Národním domě v Ústí nad Labem varovala, že na kapelu den před námi tam přišel pouze jeden platící divák, ale nakonec to ani nebyla přesilovka, lidí v sále bylo víc než na pódiu, hrálo se, i se tančilo, pak se pilo, a pak se jelo se domů. Takže pohoda :-)

V sobotu 7.6. jedeme do Pasťova, neboli do Roztok u Jilemnice. Čeká nás naše oblíbená akce Rockové Roztoky. Tentokrát si tam zahrajeme ještě s Hudbou Praha a kapelama Skandaal a Sek jsi bonbónky. Už se móóóc tšíme!

9.6.2008 - Konečně jsem se dal jakž takž dohromady, a tak můžu s klidem napsat, že sobotní Rockové Roztoky se povedly na výbornou včetně nedělního dojezdu. Počasí nás nevyšplouchlo, pivo teklo proudem, kapelky hrály přelíbezně, Skandaal následovaný Hudbou Praha, pak naše maličkost, a po nás výborná věc - Sek jsi bombónky. Doporučujeme! Až poskládám fotky ze všech různých zdrojů, nasypu je do galerie.

22.6. - V pátek 13.6. se všechno ze začátku chovalo jinak než se podle onoho smolného data mělo. Na sraz všichni přišli jak měli, přes Prahu jsme projeli úplně v pohodě a na čas, dálnice D1 byla průjezdná nebývale hladce, až nám to bylo divné. Naštěstí se pak všechno srovnalo, hned po příjezdu do Znojma do klubu GOGO jsme zjistili že je mírný skluz, a že místo v deset začneme asi o hoďku později. Nakonec jsme začali hrát v 0.45, na minipódium jsme se nemohli vejít, takže jsme stáli opřený jeden o druhého, Mírovi odešlo napájení v hramonice a Doktorovi kleklo kytarové kombo. To už je myslím na pátek 13. slušný skóre. Ale jinak se nám tam moc líbilo, procházka po večerním mrtvém Znojmě, pivo Hostan, gulášek, slečny jahůdky, bar v obýváku nad klubem, návrat do Prahy ráno za světla...

Včera, v sobotu 21.6. jsme po krátké době zavítali opět do Ústí nad Labem, tentokrát na akci věnovanou místnímu útulku pro zvířátka, která se jmenovala - jak jinak - Útulek fest. Příjemná akce kde to žilo už od brzkého odpoledne, s fajnovejma lidma okolo, výborným zvukem a tak vůbec:-)

31.7.2008 - V pátek 25.7. po poledni jsme zahajovali festival Benátská noc. Trochu jsme měli obavy, že tak brzy tam nikdo nebude, ale byli jsme příjemně překvapený, areál už byl tou dobou docela zaplněný a lidí pod pódiem co zpívali s námi bylo hojně.

Jelikož je Jakub velmi dobrý bubeník, je taky velmi vytížený v dalších kapelách. A tak za něj na Benátské musela zaskakovat bubenice Pájinka, kterou Ondra briskně dohodil z jedné ze svých kapelek. No a nás její hraní, styl a zaujetí pro naše písničky tak nadchlo, že si ji necháme asi už na trvalo:-) Takže včerejší hraní ve Vagonu (mimochodem hodně vydařené, Cihla zapíjel dvojčata), bylo s Jakubem poslední. A do Roztok na soustředění s námi už jede Pájinka...

17.8.2008 - O jé je, to se nám to soustředění v Roztokách u Jilemnice ale vydařilo! Tři dny sem se léčil... Začali jsme na Sokolce minulou neděli velkým rozjezdem v podobě společného koncertu se Soumrak bandem, a od pondělka si nic nepamatuju. Asi se něco popilo, asi jsme i hráli, a jelikož jsem na kazetě včera objevil tři fungl nové pecky, asi to bylo úspěšné soustředění :-)

Ba ne, samozřejmě že si to všechno pamatuju velice dobře! Ale popisovat detailně všechno co jsme zažili se fakt nedá. Dílem fakt selhává paměť, dílem se stydím, dílem do toho nikomu nic není;-) A tak jenom poděkuju převelice všem roztockým co se o nás tak krásně starali, za pstruhy, za pití, za péči a vůbec za všechno! Děěěěěěkůůůůůůjemééééééééé :-)

24.8.2008 - Památný den 21. srpen jsme poctili koncertem v Českých Budějovicích v klubu Velbloud. Po zdlouhavé zvukové zkoušce (zvukař nedostal náš stageplan a byl překvapený kolik je na nás potřeba kabelů a mikrofonů - které neměl a musel je jet shánět...) se vše v dobré obrátilo, a dali jsme si moc příjemný koncert zpestřený dvěmi fungl novými písněmi. Kromě hraní a publika se nám moc líbila i lednice v šatně, napěchovaná pestrým výběrem různých značek piv a nealkoholických tekutin. Vymlaskli jsme všechno.

Včerejší večer jsme strávili další fajnovou akcí, tentokrát v Litoměřicích na Filmovém festivalu, v krásném areálu na Střeleckém ostrově, dýchajícím pohodovou letní atmosférou.

No a dnes máme za sebou poslední příležitost, kdy jsme si mohli zahrát v Trutnově na Bojišti, od příštího roku už bude tenhle legendární Český Woodstock bohužel jinde. Vystoupení nám sice skoro celé propršelo, ale odvážlivců kteří nebyli z cukru se našlo celkem dost, a tak jsme si Trutnovský amfietátr naposledy užili hezky, nahlas a naplno. Hony Haubert nás uvedl jednoduše a vtipně: "Týhle kapele se dycky řikalo Schodiště - a menuje se Schodiště!" :-) Část souboru se tam rozhodla zůstat do konce, doufám že se stihnou vrátit včas do úterního Vagonu. Živí a zdraví a se všemi údy...

31.8.2008 - A je po prázdninách! Poslední noc prázdnin jsme si včera užili výborně na akci ve Slavičíně u Zlína, která se jmenovala - jak jinak - Poslední noc prázdnin:-) Vždycky když jedeme z tý naší zakopaný pr.. prahy někam "do světa", máme obavy jestli nás tak daleko vůbec znají. Ale jak jsme si už vyzkoušeli před časem v sousedním Študlově, tohle je kraj zaslíbený! Lidi příjemný, atmosféra výborná, místní kapelky taky fajn, prostě se to povedlo. Doufám že sem zase brzy dorazíme.

A Pájinčina pražská premiéra se v úterý 26.8. ve Vagonu taky povedla, i když moc lidí tentokrát nedorazilo.

No a v galerii máme pár fotek z Benátské noci a z Trutnova. Jestli někdo máte nějaké záběry z našich posledních akcí, neváhejte nám je poslat: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , budeme jedině rádi! :-)

4.9.2008 - Máme venku nové video! Sláva :-) Zatím pouze na našem webu a na majspejsu, do TV se brzy doufám taky dostane... Je na píseň Pudu a skočim z Bezdězu! a je tak trochu retrospektivně spojené s naším letošním výročím. Mihnou se v něm kromě anonymních náhodných kolemjdoucích i postavy z let dávno minulých - Zdeněk Suchý a lidi z divadla Vrata, prehistorická sestava Nahoru po schodišti dolů bandu v čele s mladým Doktorem. A k tomu jako kontrast nastupující generace našich dětí. Klip obsahuje několik tajemství - schválně jestli je někdo objeví...

7.9.2008 - Pře desti rokama s náma začala jezdit jedna kapela, kterou nám dohodila naše tehdejší agentura Ameba. Že prej nic nechtěj, že si jenom zahrajou. Po prvním koncertě, kdy nám předskakovali v klubu Delta, za mnou přišel basák kapely a povidá - "...hele, nebylo by sapoň na benzín?" A já řek - "Jurdo, ne, nebylo." Jo, ta kapela byl Divokej Bill. No a včera se nám to na oslavě jejich desátého výročí, kde jsme měli příležitost si zahrát, pěkně vrátilo i s ourokama. Sluníčko pralo jak pominutý, když dohráli Kokoti (Cocotte Minute) a my šli po nich na pódium, divili jsme se proč tak nadávají a proč jsou tak zničený. A pak to začalo. Na pódiu bylo asi 50 stupňů, Mojmírovi se odlepila klapka na klarinetu takže mu to skoro nehrálo, mě na basovém aparátu vyhořela pojistka, takže sem musel hrát přes odposlechy (zvuk na prd), Cihlovi odešel snímač na saxofonu a Ondrovi se horkem dvakrát pekelně rozladila kytara. Jedinej kdo fungoval bez problémů byl Doktor a Pájinka. Někomu by možná zpěv a buben stačil, ale fakt je, že to nebylo úplně ono... A to sme se před hraním tešili, jak v Ouvalech předvedeme naší současnou skvělou formu...;-(

Náladu a chuť jsme si spravili až později večer v Novém Boru na Pivobraní. Náladu nám zvedlo živě reagující zaplněné náměstí, chuť pak výběr z více jak deseti druhů dobrých piv, mezi kterými nás nejvíc uchvátil Varnsdorfský Kocour, hlavně jejich speciál - svrchně kvašený ležák!

9.9.2008 - A už tu máme nálož fotek z Poslední noci prázdnin ve Slavičíně! Děkujeme všem fotícím, což byli: Maniczka, Lubomír Floreš, Jowak, Nikola, Mejla Strom + Michal Floreš, Michal Kůrka.

A taky sem přidal nějaké fotky z natáčení klipu.28.9. - Festivalovou sezónu jsme ukončili včera kousek od Nového Města na Moravě, na festiválku Křídla. Malý, nicméně profesionálně zorganizovaný a s neokoukanou dramaturgií. Přijeli jsme sice trochu později, protože Ondra s Pájinkou ještě před tím hráli jinde s Lubošem Pospíšilem, nicméně jsme stihli alespoň kapelu před námi Poletíme?, a ta se nám móc líbila.

30.9.2008 - A máme tady jeden čerstvý rozhovor, co dneska vyšel v deníku E15.

12.10.2008 - Včerejší hraní v Berouně, v hospodě-pivovaru Berounský medvěd, bylo bohaté na zážitky. Nejdřív jsme museli čekat na Pájinku která odpoledne bubnovala s Plastikama v Národním divadle a měla skluz, pak se nám zpozdila zvuková zkouška protože na pódiu nešel proud. Při hraní byl Míra atakován jakousi rozvášněnou slečnou, načež se zachoval velice galantně a srazil jí harmonikou. Po hraní nás falešný sládek nalákal na exkurzi pivovaru, která byla záhy razantně ukončena pravým sládkem. A noční cesta do Prahy byla obohacena o hustou neprůhlednou mlhu. Jinak se nám ale v Berouně moc líbilo. Medvěd je výborné pivo, hospůdka byla moc příjemná včetně lidí i personálu, a delegace pražských fans spolu místními děvčaty vyrobili supr atmosféru.

19.10.2008 - Na Kladně v hospodě Dundee Jam jsme hráli naposled před hodně dávnou dobou. V současné době je to asi jediný fungující klub široko daleko. Prostor pro hraní je sice hodně malý, zvukové podmínky trochu dobrodružné, ale atmosféru to opět mělo výbornou. Akorát nás překvapilo, jak se lidi celou dobu vrtěli do rytmu jenom v sedě na židlích, teprve když Doktor oznámil poslední píseň, jako když do nich střelí, před náma byl najednou roztančený kotel, každý si to chtěl nakonec honem užít. Tak jsme vysmahli rovnou ještě několik přídavků ať to nepřerušujeme v nejlepším.

V úterý 21.10. bude Doktor od 19.00 hostem pořadu Michala Ambrože na Rádiu Beat - Kalumet strýčka indiána.

22.10.2008 - V programu Radia 1 je uvedeno, že dnes, ve středu 22.10., si bude Zdeněk Hnyk povídat o pětadvacátém výročí Schodiště, respektive Nahoru po schodišti dolů bandu s Romkem Hanzlíkem, naším manažerem. Drobná mýlka, nebude to Romek, budu to já. A bude to k slyšení nejen v éteru, ale i na internetu;-)

26.10.2008 - Přípravy na středeční výroční koncert v Lucerna Music Baru vrcholí, program nabírá konkrétnější podoby, vypadá to že se máte opravdu na co těšit! Kdo ještě neviděl video pozvánku v podání vypečené dvojky Suchý Čtvrtníček - zde je k mání.

A taky máme konečně nová trička! Račte do nové sekce shop.

30.10.2008 - Tak, a je to za náma. Ani nevím jestli se mi to jenom nezdálo. Bylo to velký, bylo to úžasný, všechno se povedlo jak mělo, lidí přišlo do Lucerna Music Baru téměř 800, všichni byli báječní, jenom si ty dojmy musím v hlavě trochu srovnat. K tomu mi určitě dopomůže igelitka plná kazet ze šesti kamer, které to celé natáčely. Přes zimu budu mít co stříhat :-) A nám všem nezbývá než poděkovat zúčastněným hostům, bývalým členům, Sucháčovi se Čtvrtníčkem a hlavně divákům. Myslím že na pětadvacáté výročí to byl mejdan jak se patří!

Mimochodem, já už týden předem nespal kvůli nervům jak to dopadne, teď zase nemůžu spát že jsme tak slavný:-) Naštěstí nás zítra čeká návrat do reality, zpátky do "obyčejného" hraní v klubech a hospodách. Nechvalice třeste se! :-)

2.11.2008 - A už máme ve fotogalerii první fotky z Lucerna Music Baru! A k tomu videoreportáž na Alternativa TV.

5.11.2008 - Na internetové televizi iDnes TV máme v pořadu Hitoár nasazený klip Pudu a skočim z Bezdězu. A taky rozhovor. Dá se tam hlasovat nebo co. A je to trochu šílený.

6.11.2008 - Na Alternativa TV můžete hlasovat pro náš klip. Až deset hlasů můžete dát (10x kliknout). Tak hybaj! :-)

27.11.2008 - Tak a máme za sebou dalších pár vydařených koncertů. Fotoreport z Pardubic z Ponorky 14.11. je zde, a z Lanškrouna z klubu Apollo 21.11. tady.

A pak tu máme ještě megareport od našeho kamaráda fotografa Tomáše Hercoga, z výročního Lucerna Music Baru - part 1, part 2, part 3.

7.12.2008 - O víkendu nás čekaly dvě pro nás neznámé lokality. V pátek 5.12. to byla Kulisárna v Chomutově. Jelikož jsme předem věděli že se má hrát už od 19.30, a že to celé patří k městskému divadlu, čekali jsme sterilní polstrovaný sál bez baru a se zákazem kouření. K našemu milému překvapení nás čekal úžasný prostor s barem a milou obsluhou, skvělým zvukovým vybavením a fajnovou véčou na závěr (i když studenou, protože nám ji naservírovali v momentě kdy jsme šli na pódium). Doufám že se sem brzy vrátíme. A doufejme s lepší propagací.

Sobotní štace nás trochu děsila názvem. Rozsochatec u Chotěboře. Čekali jsme klasický vesnický kulturák s hospodou a slabší návštěvností. Všechno se potvrdilo, včetně zimy na pódiu. Nicméně ve výsledku to nebylo vůbec špatný. Milí lidi, část souboru se nám s nima v baru pod pódiem zvaném příznačně Peklo hezky zmotala, a jako zlatý hřeb večera byl smažený řízek s excelentním domácím bramborovým salátem!- 2009 -

18.1.2009 - Hola hej , v novém roce všechno nej! Máme za sebou první dva koncerty. Nakolik se to povedlo si netroufám odhadnout, jelikož mě ještě pořád děsně bolí hlava. Bylo to výživné, veselé, buďme rádi že sme to přežili ve zdraví. Stačí to ohořelé obočí jako památka na několik plamenných rund koktejlu B 52, vypitých na baru brněnského klubu Stará pekárna. Celkem příjemný prostor, ale na miniaturní pódium sme se skoro nevešli. Místní zvukař nás dostal svoji hláškou, když zjistil že dal Cihlovi k saxofonu vadný kabel – Děcka, kabel nevalí, jiný nemám a nevim co mám dělat, prostě to nevalí... ;-) V sobotu jsme se z Brna přes několik hospod přesunuli do Třebíče na ples okrašlovacího spolku Sypejte ptáčkům. Výborné extrémní folklórní Duo krása, novoroční projev Václava Klauna, po nás kapela Zouváci boží. Bylo to super! 30.1. - Kromě toho že jsme teď hráli na zvláštních akcích jako Ples extrémních sportovců (sobota 24.1. Parkhotel Smržovka), nebo vícenásobná svatba studentů z gymnázia Zborovská (neděle 25.1. Kino Radost Břevnov), tak už konečně zpracováváme materiál pořízený při výročním koncertě v Lucerna Music Baru. Jako první ochutnávka z chystaného Live DVD je pracovní náhled na jůtůbu zde. Doporučuji přepnout na "přehrát ve vysokém rozlišení" na pravo dole.

12.2.2009 - No to se tám to urodilo, jeden magistr vedle druhýho! Minulý týden udělal státnice Ondra a dneska ráno Pájinka! Gratulace převeliká, to aby sme jim snad začali vykat :-) K tomu pár vypečených koncertů, ve čtvrtek 5.2. se do Vagonu přelilo něco lidí z vedlejšího Rock Café z koncertu Sto zvířat a bylo tím pádem řádně veslo! O dva dny později, v sobotu 7.2. jsme si dali akci Městské bály pro tři sály v Litomyšli, konkrétně v našem oblíbeném klubu Kotelna. I když byli někteří panáčci z pořadatelů na facku, líbilo se nám tam moc. Nechtěl bych být v kůži místního moderátora zprostředkovávajícího kontakt mezi online propojenými třemi sály, když měl na čas ukončit naše vystoupení a rozvášněný dav se ještě patnáct minut po posledním přídavku hlasitě dožadoval našeho návratu na pódium...

18.3.2009 - Bohužel jsme se dneska dozvěděli že koncert v Bílé Třemešné je zrušený :-( Doufáme že se podaří domluvit náhradní termín. Takže nejbližší hraní nás teď čeká až na apríla ve Vagonu, spolu s kapelou Prohrála v kartách. Už se na to móc těšíme! :-)

4.4.2009 - Aprílovský koncert ve Vagonu se nesl ve znamení fotbalu a hluku. Hodně lidí dalo ten den přednost televizně-sportovní zábavě a nejspíš pak litovali, jelikož jsme to se Slovenskem projeli. Teda ne my, ale fotbalisti, potažmo pak ti kdo nepřišli do Vagonu. Kapela Prohrála v kartách, která hrála před náma, nasadila hlukovou laťku poměrně vysoko, takže nás pak zvukař Robert musel "vohulit" trochu víc než jindy. Hučelo mi v hlavě ještě druhý den. Nebo to nebylo z hluku? ;-)

V pátek 3.4. jsme málem nedojeli na koncert do Jihlavy. Kousek před cílem nám na dálnici klekla dodávka, naštěstí u kiosku s občerstvením, takže jsme moc netrpěli. Zachránili nás pak přivolaní dobrodinci - paní pořadatelka z klubu Trane, do kterého jsme měli namířeno, a basista z kapely Sních na schodišti, která po úspěšném přeložení naší nástrojové aparatury do jejich vozů a následném převozu do klubu hrála před náma. Moc příjemný klub, bezva atmosféra i přes pozdní dobu naší produkce. Sněhuláci se mi taky líbili, zajímavě náladotvorný texty a hudba, něco jako mírně veselejší OTK.

Jo a kterej dobrák to chtěl přelepkama "zrušeno" na našich plakátech dohnat apríla? Naštěstí se našli lidi co si dali práci a zase je sundali.

26.4.2009 - A je to tady! Několikaměsíční práce bude konečně zúročena. Mastery odbou disků našeho DVD jsou konečně v lisovně ve Fermatě. Během pár dní bude vylisováno a od začátku května bude DVD v prodeji. Všechny kamarády a fanoušky srdečně zveme na "dotočnou", která se bude konat v neděli 3.5. od 20.00 v pražském v klubu Vagon, kde proběhne veřejná projekce a kolektivní zapití díla. Vstup volný! Zde je >>upoutávka<<.

A kromě toho, ve fotogalerii máme nově přidané fotky od Šamana z Jihlavy.

4.5.2009 - DVD už je vylisované, řádně zapité, do distribuce v kamenných obchodech půjde někdy koncem týdne, a v našem shopu je k mání už teď! Tak neváhejte a objednávejte:-)

17.5.2009 - V sobotu 16.5. jsme hráli na velkolepé oslavě narozenin v Orlických horách, v Dlouhých Rzech u Dobrušky . Kamarádi nadělili oslavencovi během dvou dnů jeho tři nejoblíbenější české kapely. My jsme měli tu čest, spolu s Bluesberry a Echtem mezi ně patřit. Před každým vystoupením přivedli nic netušícího oslavence se zavázanýma očima před pódium, kde ho usadili na židli a předali mu "dárek". Vydařená akce, spousta jídla a pití, okolo samí fajnoví lidi, to vše uprostřed krásné přírody, prostě bezva zážitek. Víc takových!

20.5.2009 - V pátek 22.5. bude Doktor hovořit a pouštět muziku v pořadu Rockerova rána na rádiu Beat. Nastražte uši od 9.00 do 10.00!

27.5.2009 - V sobotu 23.5. jsme si zahráli v Dobříši na městských slavnostech. Sluníčko do nás pralo pěkně zvostra, ale my se s tím nemazlili a sypali to do lidí pěkně od podlahy. Před naším vystoupením jsme se pokochali pohledem na představení aerobicu, po nás proběhla ohnivá show v podání zajímavého seskupení Cirque Garuda.

Včera jsme po čase opět zavítali do Brna, tentokrát na pozvání velice zábavné kapelky Poletíme?. Historický prostor nádvoří Domu pánů z Kunštátu, spousta hezkých slečen, fajn atmosféra, jenom jsme se strachovali, aby nás předčasně neutnula blížící se megabouřka. Nakonec nás utnulo něco úplně jinýho, policejní zásah zakončený pokutou za rušení nočního klidu. Fakt že jo! No děcka, koho ste si to tam na ten Špilas zvolili? ;-)

A v Lidových novinách vyšla první recenze našeho DVD. Velice příznivá. Čtyři hvězdy z pěti!

6.6.2009 - Dnes jsme se vrátili z hraní poměrně brzo, na festivalu Jamrock v Žamberku jsme totiž jako první sobotní kapela zahajovali program, a to už v poledne. Ještě nedávno (v Dobříši) jsme při hraní na pódiu umírali vedrem, dneska jsme naopak pěkně mrzli. Ale to byla tak jediná moucha tohohle festivalu. Skvěle vyřešené zázemí s šatnami a občerstvením pro každého účinkujícího, ochotní bedňáci ke každé kapele - leckterý i větší fesťák by si mohl vzít příklad! Samozřejmě super zvuk, světelný park a projekční plochy, pestrý třídenní lineup, a mimo jiné i pozvání s příslibem lepšího času na příští rok!

V novém Reportu vyšel o Schodišti článek a recenze.

No a ve středu 10.6. hurá do Vagonu, tentokrát si tam zahrajeme se spřízněnou partičkou Nahoře bez, tedy Nahoře pes ;-)

14.6.2009 - Ou jé, včerejší sobota byla opravdu výživná! V podvečer jsme hráli na mega festivalu Votvírák v Milovicích, náš zvukař Svátek se nám postaral u supr zvuk, slunce sklánějící se k západu a silný vítr dodaly koncertu zvláštní "akční" atmosféru, dokonce Míra se odvázal natolik, že vstal ze své barové židle a skoro celý koncert odehrál ve stoje, což se stalo poprvé v historii! Sklidili jsme patřičné ovace i ovoce v podobě následných objednávek DVD. Večer pak následoval přesun do našeho druhého domova, do Roztok u Jilemnice na naši oblíbenou akci Rockové Roztoky. Stihli jsme ještě kousek jako vždy skvělého Jaroslava Uhlíře, následoval úderný set Visacího zámku a po něm naše maličkost. Ondra s Pájinkou zůstali na pódiu ještě coby součást kapely Luboše Pospíšila, jehož písně v nás vyvolaly příjemně nostalgickou náladu. Následný bujarý večírek se tradičně překulil po krátké pauze na spánek do nedělního dopoledne, kdy mezi uklízením areálu padala jedna Plzeň za druhou, nechyběly samozřejmě úžasné grilované filtry (jatýrka) a žebra! Za měsíc se do Roztok těšíme na naše kapelní soustředění. Hurá! :-)

3.7.2009 - Malé osvěžení na začátek prázdnin - článek o našem DVD v Hospodářských novinách a recenze na serveru Freemusic.

26.7.2009 - Hoj hoj hoj! Náročný týden byl ten právě uplynulý! Začalo to nevinně v sobotu 18.7. na festiválku Klášter žije v Nové Pace, který byl poznamenán deštěm a s tím spojenou slabší návštěvností. Odtud jsme se přesunuli do Roztok u Jilemnice, kde již pravidelně pořádáme naše kapelní soustředění. Nemůžu ho bohužel popsat nijak detailně, dílem proto že si to nepamatuju, dílem proto že by to nebylo slušné... :-) Nicméně důležité je, že výsledkem jsou tři hotové nové písně (mimochodem výborné!), které v brzké době zařadíme do repertoiru, a pár dalších rozpracovaných nápadů čekajících na dodělání. Takže to bylo opravdu plodné soustředění! Včera jsme tento náročný týden zakončili v našem oblíbeném kraji, v krásném prostředí Valašských kopců, v obci Rudimov na festivalu Lebeda, kolorovaném přiměřeným množstvím bahna a větším než malým množstvím slivovice.
Jo a na portálu Metropolis vyšel čerstvý rozhovor.

2.8.2009 - Festivaly jsou v plném proudu, jupí! Ve čtvrtek 30.7. jsme hráli na megafesťáku Sázava Fest. Přes počáteční zmatky během příjezdu (neprůjezdná cesta k pódiím, odpadnuvší vystoupení Psích vojáků před náma) to bylo fajn, na to že byl všední den a první den festivalu, bylo v areálu už dost lidí, takže to žilo. Šéf klubu Balbínka Jirka Hrdina, který měl na starosti scénu s názvem Balbínka stage, byl už trochu společensky zmožený, a nechal se zmást naším Ondřejem, kterého zná i z dalších kapel, a přestože nás chvíli před začátkem pojmenoval správně, tak samotný začátek našeho vystoupení uvedl výkřikem "Hromosvóóóód!!! ... tedy teď se to vlastně menuje Schodiště..." :-)))
Včera jsme si dali menší akci v Nymburce, Přístavní slavnosti. Sympatický areál u řeky v parku pod hradbami, pivko, klobásky, westernové klobouky za 50,-. Překvapil nás uvádějící moderátor nabušený vědomostma o Schodišti jako z encyklopedie. Ondra ten den korunoval svým pětinásobným koncertováním (3x Sázava + Nymburk + Roztoky u Jilemnice), je to blázen jednou ho to zabije. Nebo posílí...? :-)

Na Musicserveru vyšla velmi pozitivní recenze, konečně někdo fundovaně poodhalil všechny (téměř) vychytávky, co se na DVD skrývají!

3.8.2009 - Po čase tu máme opět novou nálož fotek z květnových a červnových akcí!

13.8.2009 - Další zářez do festivalové pažby proběhl v sobotu 8.8., konkrétně Keltská noc v Harrachově, festival s nejlepším výhledem pod patronátem jemnostpána Krakonoše. A co nás čeká dál? Dneska se nám žení Mojmír, následuje rušný příští týden, ve středu 19.8. Vagon v Praze, v pátek Bílina, v sobotu Choceň, kde bude za Ondru zaskakovat náš bývalý kytarista Zdenda, a v neděli 23.8. vrchol festivalové sezony Trutnov Open Air. Už víme dokonce přesný čas hraní, 15.20 - 16.10 na hlavní scéně Na Bojišti. Původní záměr, vystoupit zde se starou sestavou Nahoru po schodišti dolů bandu, se nám jaksi zredukoval, ze tří lidí co chybí do kompletní staré party si s námi na Trutnově zahraje akorát Jaroušek. Sice si pro něj budeme muset poslat auto až do Znojma, kde hraje večer před tím se Sestrama, ale za ten Dyskosong v jeho podání to stojí...;-)

20.8.2009 - Páteční hraní v Bílině bohužel odpadá, pořadatel volal že mu vybouchlo pódium nebo co, dovnitř do hospody by sme se prý nevešli, tak nás přesune na podzim do nějakých větších prostor... :-(

30.8.2009 - Tak, a prázdniny, respektive letní festivaly jsou v tahu. Uteklo to jako voda. Trutnov byl opět famózní, jeho atmosféra nás spolehlivě pohltila a nepustila. Vypadá to, že festival na Bojišti ještě nějaký čas setrvá, což je jedině dobře.
Včera jsme si dali dvoják, odpoledne festiválek v Kutné Hoře, večer On The Road Fest v Lázních Bohdaneč. Za Mojmíra, který nemohl, zaskakoval šikovný klarinetista Honza Turner. Kalkata + Uganda Fest = On The Road Fest. Velmi vydařená tečka za festivalovým létem. Po hraní jsme tmelili kolektiv v zákulisí ve VIP baru, a jelikož jsme to pojednali několika rundama zelené, byl kolektiv v závěru ani ne tak ztmelený, jako spíš slepený a zmatlaný :-)

9.9.2009 - Správný rozhovor má být řádně uleželý, viz tento rozhovor na Musicserveru. Vzniknul koncem května, vyšel dnes;-)

14.9.2009 - V sobotu 12.9. jsme se vypravili do Zábřehu, na akci Hanácké nářez na zábřežském jarmarku. Z počátku se nás místní trochu báli a postávali dál od pódia. Trochu je možná zmátly některé Doktorovy hlášky. Tou první reagoval na místní zábavovou kapelu před námi , která hrála purple-judas-sabbathovské standardy (o kterých naše kamarádka kanaďanka prohlásila "it's not english...!?"). Pravil k lidem hned na úvod: "Nezpíváme sice anglicky, ale doufáme že nám budete rozumět..." Druhá hláška byla vytržená ze Šimka a Grossmanna, otázal se zda je zde přítomný slovutný Břetislav Břeh, Zábřeh... kterého ovšem nikdo z místních neznal;-) Nicméně zhruba od půlky programu se začali lidi chytat a nakonec se i přidávalo, takže v poho... :-)

BACHA POZOR ACHTUNG! Ve středu 16.9. si jdeme zahrát živě do TV, do pořadu Události v kultuře na ČT 24 po osmé hodině večer. Zahrajeme dvě svižné písně, z toho jednu fungl novou! "Hoj hoj hoj, už se stroj, boj se mě boj...!"

20.9.2009 - Festiválek Křídla opět nezklamal. Loni jsme tam objevili kapelu Poletíme?, kterou jsme si teď pozvali jako hosta na křest DVD, předevčírem nás tam učarovala úžasná francouzská "dechovka" Sergant Pepere. Dost dobrý!
A co že nás čeká na blížícím se křtu našeho DVD? Kmotrem bude osoba se kterou se často potkáváme na festivalech a kterou máme rádi - Jiří Schmitzer. Spešl host bude už zmíněná výborná brněnská kapela Poletíme?, zazpívat si přijdou rocknroloví nestoři Pavel Sedláček a Viktor Sodoma. Pro tento večer budeme rozšířeni o dechovou sekci a vokální duo - Jamajka (ano z Hudby Praha...) a Makina z Kolína! A možná přijde i Jaroušek... ;-) Tady je videopozvánka (vydržte až do konce!).

5.10.2009 - Jak to vypadalo na křtu DVD můžete vidět v reportáži na Alternativa TV. Na YouTube můžete na kanálu JamX77 najít další videa z akce, jsou tam i Poletíme? a Sedláček se Sodomou. Bacha - kvalita je hodně undergroundová, spíš informativní:-) Fotky budou doufám brzy, video ze čtyř kamer budu zpracovávat trochu dýl. Jenom doufám že se nezacyklíme v nekonečném kruhu, že to video ze křtu DVD příští rok nevydáme a následně zase nebudeme křtít...;-)
A protože na vavřínech neusínáme, odpočinku si nedopřáváme, vyrážíme v pátek na další soustředění do Roztok u Jilemnice, tvořit nové krásné písně! Hurá!

18.10.2009 - Z dalšího letošního soustředění z Roztok u Jilemnice jsme si minulý týden dovezli tři krásné nové písně, jednu z nich dokonce zpívá Pájinka, za bicími ji vystřídá vyjímečně Ondra. Už se těšíme až si je zahrajeme živě! Kromě toho jsme si z Roztok od kamarádky Dády přivezli něco nového do našeho shopu - ručně pletené "pásky přátelství" (je to hned pod cédéčkama).
Dnes nad ránem jsme se vrátili od jedné pumpy, kde jsme se družili s Garáží. Tou dobou se na pumpách vyskytují převážně jenom pasáci, policajti, nebo vracevší se muzikanti. Tomu ovšem předcházelo hraní v Přívratu u České Třebové na akci s krásným názvem a obsahem - Becherobraní. Co jsme tam pili je jasné, jak jsme dopadli asi taky...;-)

24.10.2009 - No sláva, konečně jsem dodělal všechny nové fotogalerie. A že jich je slušná nálož! Novinka - u každé galerie lze zapisovat i komentáře. Vhodná zábava na dlouhé podzimní večery... ;-) Hlavně ze křtu DVD je fotek spousta. A komu by to bylo málo, tady najdete další várku supr fotek i s reportáží!

8.11.2009 - Včera na náš koncert v pivovarském klubu - hospodě Berounský medvěd přišla početná skupina diváků zvědavých z části (nebo pouze?) na Pájinku. Mohl za to tento článek v místních novinách. Šéf klubu nám po vydařeném koncertě, kde mimo jiné premiérově zanělo i několik fungl nových kousků, řekl, že příště už jezdit nemusíme, že stačí když přijede Pájinka... No a pak si pořiďte do kapely ženskou!!! ;-)

25.11.2009 - V sobotu 21.11. jsme si v Třebíči v klubu Béčko zkusili mezi několika novými skladbami jednu úplnou novinku, písničku Strašák, kterou zpívá Pájinka. Ohlasy byly výborné, celý koncert měl skvělou atmosféru, až na jednu slečnu, které se nelíbilo jak Doktor uváděl Pytlíky ČSA. Říkal že je to dobře že ty Rusáci ty naše aerolinie nekoupili, že by sme jinak byli s pytlíkama v pytli. No a jí se to nějak nelíbilo či co, a přišla mu po koncertě říct že Rusko není Ukrajina a že je debil či co...:-)))
No a nás teď čeká v pátek 27.11. Ponorka v Pardubicích a v sobotu klub Ojai Letňany. Jsme zvědaví jak nové pecky přijmou tady!

29.11.2009 - Tak Ponorka Pardubice dobrý, sice vždycky máme problém se tam vejít na minipódium, ale jinak je to tam v pohodě, nové písně fungovaly i tady. Zato druhý den v sobotu jsme nevěděli do čeho jdeme. Klub Ojai na kraji Prahy v Letňanech - co od toho můžeme čekat? Na pohled příjemnej prostor, útulnej klubík se vším co k tomu patří. Ale po hodinovém čekání, kdy se náš zvukař Svátek snažil rozchodit místní aparaturu, jsme byli trochu nesví. Nakonec všechno tak nějak fungovalo, lidi dorazili a zaplnili klub, a ve finále se z toho nečekaně vyklubalo jedno z našich nejlepších letošních hraní. To sou mi věci!:-)

4.12.2009 - Pověstná rudá záře nad Kladnem nás včera vítala, když jsme se blížili ke klubu Dundee Jam. Malý útulný klubík, který má takové svoje zvláštní specifikum. Když jsme tu hráli v loni, odhodlali se diváci k tanci až když Doktor uvedl poslední píseň. Letos se odvážili až na přídavek. Z toho vyplývá, že příští rok musíme oznámit hned na úvod, že toto je poslední píseň, a bude tanec mazec rovnou od začátku:-) Tady je pár fotek a report od Jiříka.

Příští týden, ve středu 9.12. jsme si do Vagonu pozvali speciálního hosta - kapelu Soumrak z Roztok u Jilemnice. Naši stálí zákazníci vědí, že v Roztokách máme takovou druhou domovskou základnu, děláváme tu naše kapelní soustředění, často a rádi tu hrajeme, máme tu spoustu bezva kamarádů. Jedním z nich je Pasťa, kapelník týhle bandičky, která je vyhlášená po zábavách v širokém kérkonošském okolí a přilehlém vesmíru. Tak se těšte a přijďte jim ukázat, že v Praze taky máme rádi pořádnou zábavu!

13.122009 - A máme za sebou poslední dva letošní koncerty. Ve středu to byl Vagon v Praze a včera Lesanka v Janských lázních. Oba se povedly, nové písně se všude líbí, což nás převelice těší:-) V lednu si dáváme od koncertování oraz, ale to neznamená že nebudeme pracovat na dalších nových kouscích, se kterými se na vás budeme těšit v tom novém roce! Opatrujte se, buďte na sebe hodní, nepodléhejte předvénočnímu stresu a běsnění, a užijte si svátky!- 2010 -

5.1.2010 - Hurá do nového roku! Pokud se vám bude chtít, můžete začít tím, že se zapojíte do hlasování v prestižní anketě Žebřík časopisu Report, které právě vypuklo. Konkrétně v kategorii domácí DVD roku by se Schodiště cítilo skvěle :-) Stačí zaslat SMS ve tvaru ZB 8 D SCHODISTE na číslo 906 06 09. Jedna SMS stojí 9Kč včetně DPH. Více o Žebříku najdete zde.

26.1.2010 - Málem bych zapoměl, dneska - to je v úterý - večer od 20.00 do 23.00 bude náš Ondřej hostem Zpovědnice Honzy Hamerníka na Radiu Beat 95.3 FM , možno poslouchat online zde. U vínka tam bude rozprávět o hudbě kterou hraje i o té která se mu líbí. No to jsem zvědavej co nám pochystá za lahůdky!;-)

1.2.2010 - Hej! Právě byly zveřejněny výsledky prvního kola ankety Žebřík 2009, ze kterého vzešly nominace do finále, které proběhne 5.3. v Plzni. Každá kategorie má pět nominovaných interpretů, no a v kategorii DVD roku je hádejte kdo? No přeci Schodiště! Díky všem, kteří nám poslali svoje hlasy! Kdo by nám chtěl pomoct i ve druhém kole, může nám poslat hlas ve tvaru ZB 8 D 2 na číslo 900 06 09. Jedna SMS = jeden hlas. Cena jedné SMS je 9,-Kč. Více naleznete zde. Uvidíme se / uvidíte nás v Plzni? Máte nás ve svých rukou doslova a do písmene:-) Díky!!!

16.2.2010 - Jak to vypadalo na našem prvním letošním koncertě v pražském Vagonu, se můžete dočíst v článku v magazínu Topzine. A k tomu vyšel i vtipný rozhovor! :-)

3.3.2010 - Po deseti letech existence našeho webu máme konečně vlastní doménu - www.schodiste.org. Domény s koncovkou .cz nebo .com bohužel okupují nějací podnikavci a nechětí je pustit, takže jsme .org. Nicméně adresa na www.noise.cz/schodiste bude fungovat také.
V pátek 5.3. hurá do Plzně na vyhlášení výsledků ankety Žebřík! Jste zvědaví jak to dopadne? Nó, my trochu taky...:-)

6.3.2010 - A je to. Děkujeme všem fanouškům co nás svými hlasy dostrkali až na úpatí pomyslného Parnasu nebeské slávy populárních umělců. Z té "medaile" co na Žebříku na nás zbyla, bude alespoň na bramborový salát ;-)
A za týden, v pátek 12.3. si zahrajeme v Praze v klubu Kaštan, tam jsme ještě nehráli, takže je to pro nás něco nového. Tedy kromě Jaromíra, který tam dělá produkčního, takže bude vlastně v práci:-) Historická zajímavost: v tomto domě, v restauraci U kaštanu byla v roce 1878 založena - ehm... Sociální demokracie.

25.3.2010 - Jak již mnozí zaznamenali ze zápisů v návštěvní knize, naše Pájinka nám frnkla na čtrnáct dní do Španělska s orchestrem coby "tympánistka". Takže v sobotu v klubu Batyskaf ve Žďáru nad Sázavou se za bicími místo ní objeví Jakub Homola, Pájinčin bubenický předchůdce ve Schodišti. A jako zvukař s náma pojede po několika letech opět Indián, taky náš bývalý kumpán. Že by večer plný veselých vzpomínek? No rozhodně je na co se těšit! :-)

22.4.2010 - Zítra - v pátek 23.4. se opět po čase podíváme do Kutné Hory, do znovu otevřeného klubu Česká 1. Poprvé jsme tam hráli před deseti lety, akce tam byly vždy velmi vydařené, občas se tam někdo z nás po hraní zapoměl, či si odtamtud sebou někoho přivezl...;-) Už se moc těšíme! Doufám že to bude minimálně stejně vydařený večer jako naše poslední hraní 7.4. v Praze ve Vagonu s Ondrovým Uširváčem. Ale s touhle partičkou je to zábavný vždycky!

16.5.2010 - V úterý 11.5. jsme si v našem domovském klubu Vagon zahráli opět s naší oblíbenou brněnskou kapelkou Poletíme?. Bylo to vydařené, jak jinak:-). V pátek 14.5. jsme po nějakém čase zavítali do Dobříšského Kulturního domu, nejdřív jsme se obávali zda dorazí lidi, půl hodiny před začátkem jich ještě moc nebylo, ale nakonec dorazili a vytvořili výbornou atmosféru, takže koncert se posléze v zákulisí a na baru zvrhl v bohapustý večírek! :-)

Komentář na fejsbuku od Páji Junka: V pátek jsem byl nečekaně nadšen z Dobříšského koncertu. Měl jsem za to že Schodiště svůj vrchol zažilo před 10 lety v dobách Svinské pržoly a od té doby to bude vždy jen slabší. A ejhle, opět jsem se v něčem mýlil. Příjemný zážitek ještě dokreslila cesta domů,kdy jsem se dík nulové viditelnosti ztratil v lese. Nicméně za zpěvu písně "Pytlíky čéesá" jsem se neohroženě prodral mokrým mlázím až k domovu a rozličné Schodištní písně si pobrukoval ještě celý následující den. Dík Pájo:-)

26.5.2010 - Míra se rozhodl nechat si naladit harmoniku v Akordeon centru v Ondřejově. Nastartoval auto, kufr naložil do kufru a uvelebil se za volant. A protože byl línej hledat v mapě, kde tahle obec přesně leží, zapnul navigaci, zapnul tempomat a hurá na D1. Když už jel asi 40 minut furt rovně na Brno, začalo mu bejt divný, kamže ho ta technika ženě. Tak se probudil, zastavil a zjistil, že displej navigace zamrznul, technika se sekla a tím pádem i Míra, a to asi o padesát kilometrů. No ale dopadlo to nakonec dobře, přijeli oba naladěný, jak Míra, tak nástroj. Míra byl nadšenej z přístupu pana majitele a mám to sem napsat pro všechny harmonikáře, že stojí za to tam dojet. Tak teda jeďte, ale pozor, navigacím v Posázaví hapruje zdraví:-)
A že mu to opravdu ladí, jsme se mohli přesvědčit v sobotu 21.5. v Letňanech, na první naší letošní open air akci - Letňany nejen dětem, kde jsme si zahráli společně s kapelama Emise 2 a Vildočokovým Bypassem.

31.5.2010 - Včera (v neděli) jsme se vrátili ze sobotního hraní v půl devátý ráno, což napovídá, že sobota byla asi náročná;-) Večer probíhal nejdříve festiválek v Kolíně, neboli ŠR Fest, který pořádá náš kamarád (a výbornej fotograf) Zdenda Hejduk. Před náma hráli Čerti ve stodole, který se nám moc líbili. Že by sme si je vzali někdy do Vagonu? Po krátké družbě s Echtama v šatně po našem hraní, následoval přesun do Poličky na vyhlášenej festival Rockoupání. Měli jsme roli poslední kapely zavírající celý festival, což sebou neslo hodně pozdní čas hraní. Symbolicky jsme začali peckou Ve 4 ráno, a zhruba v ten čas jsme taky skončili. Počasí sice letos od Rockoupání dost lidí odradilo, ale i tak jich tu bylo v tuhle pokročilou hodinu dost a postarali se o bezva atmosféru. Před odjezdem jsme se stačili pokochat nadcházejícím svítáním evokujícím scény ze Slavností sněženek. Spící chatky kolem zahalené mlhou, akorát místo houbařů vylézajících z mlází, se z nedalekého tanečního stanu za tlumeného dusotu německého techna nořily rozmlžené postavy posledních tanečníků. Následná cesta nádhernou probouzející se Vysočinou byla takovou ospalou tečkou tohohle výletu. Sláva nazdar už sme tu.

6.6.2010 - V úterý 8.6. budeme mít v Praze ve Vagonu spešl hosta, kapelu Guitar Gangsters z Londýna, chlapíci co už něco pamatujou a hrajou oldschool punk model 77. Volal nám totiž Jyřýček z NVÚ, že to jsou kamarádi a že by si rádi zahráli s někým v Praze a že jsou skvělí a že si je zamilujeme. A my, jakožto starý pankáči, že jo, sme řekli proč ne:-) Takže v úterý po našem normálním koncertě, který proběhne v běžném čase od čtvrt na deset, se ještě cca od půl dvanáctý máte na co těšit!

A pár dní na to, v sobotu 12.6. nás čeká po odpoledním Votvíráku v Milovicích co? No akce z nejmilejších - Rockové Roztoky, kde s námi vystoupí naše příležitostné úžasné vokalistky Makina z Kolína, Divá Iva a Jamajka! Hurrrááá!

14.6.2010 - Najdi pět rozdílů - na jedné straně megaVotvírák s atmosférou zaměnitelnou s jakýmkoliv jiným velkým festivalem, na druhé straně komornější, téměř rodinný festiválek v Roztokách u Jilemnice, s přátelskou atmosférou přebíjející na dlouho všechno předtím a potom. Hledat rozdíly je samozřejmě nesmysl, stačí že jsme ráno (nebo odpoledne?) našli všechny svoje věci, jeden druhého, a v neděli večer se v pořádku vrátili domů. Děkuji a dobrý den:-)

19.7.2010 - Ve středu 21.7. si zahrajeme v nově zrekonstruované Malostranské Besedě, naší to bývalé domovské scéně. Jsme na to moc zvědaví a těšíme se!
Ve fotogalerii máme pár fotek z hraní v hospodě U prince Miroslava z 28.6. Opět se nám potvrdilo že "obyčejné" hospodské hraní může být kolikrát lepší než velký sál nebo festival...

23.7.2010 - Zítra se přesouváme do Roztok u Jilemnice, na jednu z nejdůležitějších událostí na kterou se těšíme celý rok - na kapelní soustředění! Cestou si ještě odskočíme do Hradce Králové na festiválek KdybyKulich, a pak hurá na týden na chatu Sokolku, našeho druhého domova, kde budou vznikat krásné nové písně. Játra a plíce ten nápor uvolněné radosti a tvůrčího přetlaku doufám vydrží, a na podzim se na koncertech pochlubíme výsledkem.

6.8.2010 - Soustředění máme zdárně za sebou, přežili jsme ho ve zdraví, Roztoky u Jilemnice si oddychly, dokonce jsme i převelice pilně pracovali, z našeho potu, krve a omamných výparů se urodily čtyři krásné nové písně. Otázka zní - máme si je nechat jako překvápko na novou desku na příští rok, nebo je máme zařadit do programu už teď?
Včera jsme si opět po roce zahráli v rozšířené sestavě s dechovou a vokální sekcí, a to na pohodovém Sázava Festu. A jelikož se nám to líbilo, na Trutnově si to zopákneme!

16.8.2010 - "Schodiště - je první českou skupinou, která hrála (a dodnes hraje) ska." Kdo tenhle nesmysl použil jako první už nevíme, ale dodnes se to v souvislosti s náma objevuje v článcích a upoutávkách na různý akce. Ne že by to bylo něco hanlivýho, ale tak nějak to není pravda, protože prvky ska se v našich písních objevují zřídka. V minulosti těch hopsavých motivů bylo možná trochu víc, ale to bylo daný tím, že Doktor neuměl na kytaru, a dělat to skáčkový "mca mca" na druhou dobu bylo jediný co mu šlo:-) No a dodnes se ta pověst skáčkový kapely s náma nese, a díky tomu jsme se třeba teď v sobotu 14.8. objevili na akci Večer v rytmu ska v Novém Bydžově. Aby si lidi hned nevšimli že vůbec ska nehrajeme, začali jsme Svinskou pržolou, kde ta kytara dělá mca mca a trochu to ska připomíná. Pak sem si během hraní všimnul, že podobně jako ska vypadá i Kaktus, a pak taky Nebudu, a Stařena... Takže bacha jo, Schodiště je totiž první českou skupinou, která hrála a dodnes hraje ska. Nazdar :-)

24.8.2010 - Trutnov je, Trutnov byl, Trunov bude.
Pár fotek z dění po našem hraní je ve fotogalerii.

10.9.2010 - V pondělí 13.9. si zahrajeme ve Vagonu se sympatickou kapelkou Molitan Noodels (dvě hezký holky a bubeník!), a to v rámci pravidelných večerů Talenti a Mistři. 
Jestli tomu dobře rozumím, tak my budeme asi jako ti mistři, a Nudle budou talenti. Teď jen nevím, jestli není lepší být talent, než mistr... ;-)
Vlastně když sme hráli minulou sobotu 28.8. na cyklistické akci Velká cena Úval, tak tam to bylo naopak, cyklisti co závodili byli ti mistři, a my tam byli za ty talenty co jim k tomu hráli.

17.9.2010 - Tak vydařený koncert s Nudlema ve Vagonu bude mít ještě dohru. A to sice ve středu 22.9. v 19.00 na Radiu Beat. Viz emajl od Doktora:
"Včera mi volal Korál, moc se mu líbil konzert a pozval mě příští středu 22. 9. v 19 00 do Uší radia Beat. Tak to napiš na stránky a rozhlaš na facebooku ať je pořádná ostuda, protože já nic nepoznám (poslouchám jen country) . Dr. "
Si piš Doktore že si tě poslechneme!

27.9.2010 - V Housově mlýně v Táboře už jsme kdysi hráli, byla to taková stylová historická skoro-ruina, teď je ale nově zrekonstruovaný a vypadá to tam moc hezky. Navíc páteční akce se skvěle vydařila, bezva atmosféra, v závěru našeho vystoupení se větší část divoce tančícího mužského publika pod pódiem vysvlékla do půl těla a roztrhaný trička naházeli do trámoví nad hlavama. Vypadalo to tam něco jako mezi opravdovým středověkem a pořádným gay klubem! :-) Po nás hrála ve vedlejším sále výborná slovenská drsněbluesová kapela ZVA 12-28. Kontrabasista téhle party - Laco Červenák - je mimojiné skvělý fotograf, jeho fotky byly k vidění na právě zahájené výstavě v podkroví mlýna. No a do toho spousta stylového jídla a pití (maso na rožni, bramboráky, chleby se škvarkama, pivo v keramických žejdlících, medovina...), prostě vydařená akce! Pozor! Akce v Chotěmicích 2.10. se ruší! Vašek Koubek z počasově-provozních důvodů ukončil koncertní sezonu o něco dřív. Nicméně už máme u něj termín na příští léto!

27.10.2010 - Co nás čaká a co nás minulo? No dnes to je opět po roce malý ale příjemný klubík Dundee Jam na Kladně. Žádné pódium, přímý kontakt s publikem, a když přijde víc lidí, tak je to doslova tělo na tělo. Což je zrovna dneska otázka jak to dopadne, jelikož vedle v kulturáku hraje Fixa. Tak nevím kdo by měl mít větší obavy z poloprázdého sálu, jestli Fixa nebo my? Kdyžtak Márdi promiň...;-)

A co nás minulo? V pátek 8.10. to byl klub Ojai v Letňanech, fajnový hraní s pečeným prasetem a Jamesonem v akci (za dva panáky deštník - ještě teď se jich pár válí v dodávce). Následující pátek 15.10. jsme si zahráli v Jistebnici s kapelkou Ticho de pre Cupé Band, kterou jsme si na oplátku pozvali na příští středu 3.11. do Prahy do Vagonu.

4.11.2010 - Máme novinku! Pájinka se stala firemní hráčkou na bicí značky MAPEX! To je, co?! :-) Dostala krásnou soupravu ve stříbrné perleti (jde jí hezky k pleti) a včera ve Vagonu ji poprvé vyzkoušela. Mimochodem Vagon se povedl náramně! A kdo chce vědět jaké to bylo minulý týden v Dundee Jamu na Kladně, tak tady máme od kamaráda Plazíka článek a fotky.

14.11.2010 - Možná to zní zvláštně, ale v pátek 12. jsme si zahráli v Novopackých sklepích - na půdě. Opravdu, penzion s vyhlášenou restaurací Novopacké sklepy skrývá totiž na půdě útulný podkrovní klubík, kam si sympatický pan majitel (se svou ještě sympatičtější paní;-) zve různé kapely a divadla. My jsme byli také poctěni pozváním. Po vydařeném vystoupení, během kterého se z nejdříve sedací varianty stal postupně taneční sál, jsme si odnesli zážitek i jiného druhu, a to z místní výborné kuchyně! Vřele doporučuju biftek se svazkem fazolových lusků. Dali sme si ho skoro všichni. Kromě Cihly, ten si ho nechal zabalit sebou:-)

13.12.2010 - Navzdory zimě se náš playlist čím dál tím víc zelená novými přírůstky. Na posledních koncertech - 26.11. v Pardubicích v Ponorce a 11.12. v Jablonci v klubu Na rampě (a že byly oba opravdu vydařené!) - jsme si vyzkoušeli, že fungl nové písně se mezi starými kusy vyjímají dobře a že lidi na ně reagují velice příznivě. Což nás samozřejmě těší! No a protože nás příští týden 21.12. ve Futuru čeká poslední koncert tohoto roku, nadělíme sobě - i vám naši drazí posluchači a kamarádi - speciální program sestavený nejen ze všech nových písní, ale i ze starých kousků které jsme už opravdu dlouho nehráli! K tomu jsme si pozvali naše krásné vokalistky Jamajku, Makinu a Ivu, a jako spešl host si s náma zahraje kapela našeho Mojmíra Rudovous!

25.12.2010 - Poslední koncert letošního roku jsme si užili jak my tak návštěvníci opravdu náramně, nové písně se líbily, atmosféra úžasná, chlebíčků a pití plné stoly v zákulisí, prostě večírek jak má být! No a teď už nám nezbývá než vám všem poděkovat za přízeň a podporu během uplynulého roku, a do toho nového popřát sobě i vám jenom to nejlepší. Hodně skvělých vydařených koncertů, nových krásných písní, neopakovatelných zážitků z hraní, z klubů i festivalů, prosluněných dalekých cest a nočních benzinových pump, a tak všelijak podobně. NAZDAR! :-)- 2011 -

9.2.2011 - Hu! Spíte??? My neee, my jenom tak vypadáme, my přemýšlíme! Přemýšlíme co všechno dáme na tu novou desku, co budeme v létě natáčet, a co na ní ještě vymyslíme, a že se na to nahrávání už těšíme. Všechny nové kousky do vás budeme postupně tlačit už od nynějška, aby se nám hezky usadily a vybarvily. Můžete se na ně těšit hned na prvním vystoupení tohoto roku, ve středu 16.2. v Malostranské Besedě. Na staré osvědčené pecky samozřejmě nezapomínáme, ty budeme hrát stále a během roku je budeme průběžně obměňovat. A že je z čeho vybírat!

28.2.2011 - V úterý 1.3. vyjde v příloze deníku Právo velký rozhovor s naší Pájinkou, a to nejen o bubnování, ale asi i o štrykování a takových těch holčičích věcech vůbec! :-)

21.3.2011 - Ahoj JARO:-) O víkendu jsme si užili dvojitou Dobříš. V pátek to byl Ples Pepíků v našem oblíbeném KD Dobříš, a v sobotu narozeninová oslava ve Voznici, kousek vedle Dobříše. Tam se hrálo v takovém oplachtovaném přístřešku s ohništěm, bylo to vlastně naše první letošní open-air vystoupení. Akorát že pro kapelu s dechovýma nástrojema je pět stupňů nad nulou pohroma. Cihla se snažil saxofon zahřát u ohně, což mu příliš neprospělo a přestal hrát úplně. Po pauze jsme dali už jen pár vybraných kousků které se daly hrát v ořezané sestavě a museli jsme skončit dřív. No ale jíst a pít bylo co, ohňostroj v kombinaci s vyjímečným úplňkem, prostě narozky jak se patří! Viz FOTO.
Tomu všemu předcházela středeční zkouška, která byla vyjímečná tím, že se jí Doktor, toho času pobývající na chalupě na horách, účastnil přes internet, respektive přes Skype! Paradoxně zrovna Doktor, pro kterého byl do nedávna e-mail pouze druh nátěrové hmoty.

28.3.2011 - V pátek 25.3. jsme si zahráli na čtyřnásobné (a čtyřikrát odkládané) oslavě narozenin, v Hradci Králové v Hospodě U Novotných. Jelikož to byla oslava, byl to takový koncert-nekoncert, spíš zábavka. Místo klubu obyčejný hospodský sál, místo šatny stůl přímo na pódiu, ukázková vzorná péče pořádajících oslavenců, jídlo a pití co hrdlo ráčí, pohodové hraní pro pohodové publikum. Postarší pan zvukař stál také za povšimnutí. Kdyby sme sebou měli některého našeho dvorního zvukaře, určitě by sme slyšeli něco ve smyslu "co to je zase za starej cajk" a podobně. Ale ono to hrálo krásně, na pódiu i v sále, Doktorovi bylo rozumět, my slyšeli všechno jak jsme chtěli. Takže ono se to někdy asi vyplatí, odevzdat se do rukou místnímu zkušenýmu strejdovi, co se svým nádobíčkem umí zacházet, co zvučil už v šedesátých letech Matadors.

31.3.2011 - Va-GÓÓÓÓÓN ... tak asi takhle mi duní po včerejšku v hlavě. Ještě že teď měsíc nikde nehrajeme. Děkuji. Na shledanou.

12.5.2011 - "Čtyyyyři nula, jinák to nevidim!" Ano, včerejší vystoupení ve Vagonu (už zase Vagon...) bylo ve znamení hokeje a naší výhry nad Amíkama. Takže bylo veselo. Ne že by sme byli kdovíjaký hokejový fandové, ale záminka k oslavě dobrá. Doktor zářil na pódiu netradičně celý ve žlutém, protože po posledním vystoupení mu někdo seknul tašku s jeho hracím oblekem (!), tak musel vyštrachat starší model z klipu Bezděz. Vypadá to, že nové písně se dostávají lidem hlouběji pod kůži, soudě dle toho, že si je už zpívají. Dobré znamení. Nicméně ještě bychom rádi pár nových kousků dodělali , ať je v létě při natáčení z čeho vybírat. První týden v červenci se totiž stěhujeme do studia Svárov, kde budeme pod dozorem Lukáše Martinka točit základy na novou desku. Druhá fáze přijde v srpnu a v září, kdy budeme na desce pokračovat ve studiu Jámor u Ondřeje Ježka, který bude mít tou doubou doufejme už po náročné práci na zvuku k Nebelovi, a bude mít čas se nám náležitě věnovat. Už se jako móóóc těšíme! ;-)

1.6.2011 - Trochu odbočím. Kdysi dávno, někdy v roce 1988, jsme hráli ve Chvaleticích na nějakém fesťáku, mimo jiné s Už jsme doma a Michaels Uncle. Obě kapely mě tenkrát uchvátily jiným zvukem než na jaký sem byl do té doby zvyklý. Drsný syrový sound, okouřená basa, hodně provokativní texty Majklova Strýčka, v UJD hrál kdosi na vibrafon (či xylofon?). Až po letech jsem se dozvěděl, že to byl Romek Hanzlík, náš pozdější manažer. Od té doby uteklo hodně vody. A vida, ve čtvrtek 2.6. hrajeme s Majkláčema na Vidafestu v Rock Café, a Ú-Jé-Déčkům jsem byl včera na křtu DVD, na jehož vzniku jsem měl tu čest a potěšení se podílet. Zde jsem pochystal ukázku, račte ochutnat. Je to fajn pocit mít kolem sebe kapely, který to táhnou takhle dlouho jako my a jdou do toho pořád s plným nasazením jako tenkrát. Ať žijem!

3.6.2011 - Včera v Rock Café se to na benefiční akci Vida Fest povedlo i přes předchozí varování, že tenhle klub se nazvučit nedá a že je to peklo. Nedávno proběhlá rekonstrukce se co se týče odhlučnění povedla, před vstupem do sálu neslyšíte jestli tam někdo hraje nebo ne, ale vnitřní akustika je taková "betonová". Naštěstí všechno zachránil náš dvorní zvukař Sváťa "Svátek" Vojíř a vyčaroval na místní poměry slušný zvuk. Publikum se díky žánrové různorodosti akce sešlo jiné, než jaké na nás chodí třeba naproti do Vagonu, nicméně atmosféru vytvořilo skvělou. I přes hodně pokročilou hodinu (začínali sme hluboko po půlnoci) si nás užívali, a my na pódiu nešetřili sebe ani je. Nebyl to marný večer.

20.6.2011 - Festivalovou sezónu jsme letos začali hnedle "dvojákem". V sobotu 18.6. odpoledne na Vyšehraní, v krásném areálu na Vyšehradě se Sto zvířaty. Část souboru vůbec nevěděla kde se tohle místo nachází, jak se tam dostat a že to vůbec existuje sem taky nevěděl. Zvířatům to hraje, zpívá a troubí parádně, Honza Kalina byl několikrát vtipnej na adresu Schodiště a Doktora Krajíčka, a mírný deštík to nemohl nijak zkazit. O výborný zvuk se tu staral Honza Duben, náš zvukař a kumpán z dávných dob. Nedávno jsme mu s Cihlou zapíjeli narození chlapečka, a ten chlapeček je už najednou chlap a pomáhá tátovi se zvučením! Pak následoval přesun do Ústí nad Labem na Útulek fest, se zastávkou ve výborný hospodě Motorest Velemín, s úžasnou nabídkou lidových jídel. I přes chmurné předpovědi odborníků se během večera rozjasnilo a nepršelo, takže naše pozdní hraní proběhlo pod téměř hvězdnou oblohou a vůbec celkově se vydařilo. Hezký začátek festivalové sezóny.

3.7.2011 - Festivaly nefestivaly, déšť nedéšť, nás teď čeká důležitější věc - dneska se stěhujeme do studia Svárov. Začínáme nahrávat naši novou desku, dost se na to těšíme a hodně jsme na výsledek zvědaví. Materiálu máme dost, kromě již vyzkoušených a nějakou dobu hraných písní, máme v zásobě i několik fungl nových věcí, které budou překvapením pro vás a vlastně i pro nás:-) Tak nám držte palce!

10.7.2011 - Tak první týden nahrávání ve studiu Svárov u Lukáše Martinka máme úspěšně za sebou - viz fotogalerie. Brzy bude i nějaké video. Na závěr jsme si střihli první letošní pořádný festival - Proti Proudu v Moravských Budějovicích. Krásný areál se skvělou atmosférou a perfektní organizací. V minulosti jsme tu hrávali celkem často, z publika se ozývaly hlasy po Disko songu a Tlusté Šárce, které jsme sice nezahráli, nicméně novější kusy jako třeba V Praze 7 nebo ultranovinka Nebudu z právě chystané desky se ukázaly jako více než slušná náhrada a je vidět že fungují na první poslech. Ale nebojte, staré pecky hrajeme pořád a průběžně je měníme, jenom se všechny nevejdou do playlistu;-) A jestli to nedopíšu, tak proto že mi prásklo do počítače. Fuj to je hustá buřina!

19.7.2011 - V pátek 15.7. jsme byli pozváni na statek Vaška Koubka do Chotěmic, do jeho Vesnického klubu. Vřele doporučujeme! Krásné místo, skvělá atmosféra, pohostinný Václav zářil jako sluníčko, fajn lidi kolem, a díky tomu všemu jsme odehráli náš zatím nejlepší letošní koncert. Brzy budou fotky, až se ta hromada vytřídí.
No a teď si uděláme trochu prázdniny, moře s našima dětičkama a tak. Cihla už odfrčel a já letím zítra. Zbytek kapely má rozchod a osobní volno;-) V srpnu na festivalech AHOJ! Jo a víte co zrovna dělá naše Pájinka? Trochu se nám urvala bokem, no prostě Pajáda.

2.8.2011 - Tedy návrat do reality po dovolené je krutý! Hlavně co se počasí týče. Tak aspoň aby nám na festivalech nepršelo. Co nás teď čeká? V pátek 5.8. Sázava Fest, ve 13.30 na Duha Stage, v sobotu 6.8. v 18.45 Festiválek bez bojů a válek v Boskovicích. No a v pondělí 8.8. slaví náš Odnra Fencl třicátiny v Malostranské Besedě, kde si jako dárek nadělil vystoupení všech kapel ve kterých účinkuje. Takže to bude výživné - 5P Luboše Pospíšila, Schodiště, Hromosvod, Lucie revival, Uširváč, Mrtvej brouk, Vladimír Merta a Pájinka s Pajádou. Přijďte zapařit, bude veselo!
Jo a tady jsou fotky z Chotěmic od Pabla - ze hraní a z posezení s Vaškem Koubkem.

16.8.2011 - Za dva dny začíná Trutnov. Dnes jsme se dozvěděli v kolik a že vůbec tam hrajeme. To je zatím rekord. Jindy se to dozvídáme alespoň týden předem:-) Takže - Trutnov Open Air sobota 19.50 Underground stage.
Tím pádem se nám víkend pěkně zahustil. Pátek 19.8. od 23.15 Festival Polička 555, sobota 19.50 Trutnov Open Air, 23.00 Česká Skalice fest kapel spolčených s restaurací U prince Miroslava, neděle 23.00 Jihlava Stromolezení.

23.8.2011 - Náročný víkend máme za sebou, a musím říct že byl opravdu výživný. Únava a nevyspalost byla vrchovatě vyvážená samotnými koncerty, odezvou a reakcemi všech těch kteří na nás přišli, a bohatě nám vrátili to, co jsme do nich poctivě z pódia pěkně pod tlakem nahrnuli. Začalo to v pátek v Poličce na Městských slavnostech, kde jsme díky skluzu vystupovali až těsně před půlnocí. Náměstí už bylo trochu vylidněné, když jsme šli hrát, ale po první písničce se pod pódiem začal tvořit slušný kotlík, a zpívajících a tančících postupně přibývalo. Nálada byla víc než výborná a nebýt nařízené policejní hodiny, kterou jsme beztak překročili, hrálo by se dál. V sobotu jsme pokračovali do Trutnova na Open Air Fest. Za ty roky co zde hráváme, jsme tu vystřídali různá pódia. V Pub Stage jsme byli ale poprvé. Opět trochu podobný model z předcházejícího večera, kdy před tím než jsme šli hrát zel stan prázdnotou. Při třetí písničce už stáli kolem bočních vchodů houfy lidí co se nevešli dovnitř. Oproti velkému hlavnímu pódiu tu funguje skvěle kontakt s publikem a živelnější atmosféra. Moc se nám to líbilo! Nejvíc nás potěšilo, že si lidi zpívali i fungl nové písně, podobně jako v Poličce. Ostatně festivalový plalist máme sestavený půl na půl ze starých a úplně nových ještě nevydaných věcí, což není myslím úplně běžné, ale nám se to rozhodně vyplatilo. Pro chystanou novou desku je to příznivé znamení:-) Následoval přesun do České skalice, kde jsme po našem hraní zanechali Pájinku napospas osudu a Totems, se kterými tam hrála až někdy do tří do rána, a jeli jsme se trochu vyspat. Neděle pokračovala v Jihlavě, na akci Stromolezení. Cestou jsme nabrali Ondru s Pájinkou, kteří měli ten den už za sebou hraní s 5P respektive Totems. Před námi v Jihlavě vystupovala výborná kapela čítající pouze dva lidi - basa a bicí - anglicko-české duo 100%. Fajn osvěžení mezi tím co jsme za poslední dobu na pódidích viděli a slyšeli. I tady proběhlo hraní k naprosté spokojenosti nás i posluchačů, a právě odbíjející půlnoc ukončila nejen naše vystoupení ale i celý tenhle pestrý víkend.

7.9.2011 - Během posledních dvou koncertů nám přibyla do sbírky zvláštních míst další lokalita. Copak Vagon, na tom není nic zvláštního, společný koncert s El Gaučo se v pondělí povedl a proběhl standardně, nepočítáme-li Cihlu který ke konci kolaboval z přehřátí a únavy, a Ondřeje který se po hraní jal hájit čest přítomných dam vlastními pěstmi, a to tak že úspěšně. Zato v úterý nás čekalo něco onačejšího - Psychiatrická léčebna v Horních Beřkovicích. Sál umístěný v krásně zrekonstruovaném odsvěceném kostele měl sice svoje akustické zvláštnosti, každý tón se vracel ještě půl minuty po jeho zakončení, ale mělo to svoji atmosféru. Alkoholici a drogově závislí jsou slušné publikum. Sice všichni seděli (někteří možná nepodmíněně), ale nadšeně poslouchali a tleskali a na závěr nás poctili vestoje mohutnými ovacemi. Naše písně zde dostaly nový rozměr, slogany jako například "do piva nebo do vína", "nalejte cigára zapalte víno", " když večer přijde pár notoriků z báru" - najednou vyzněly úplě jinak... Byl to hezký a poučný zážitek, rádi sem přijedeme znovu, zvlášť když se pak po hraní stavíme v místní restauraci na hřišti na pivo a utopence! :-)

18.9.2011 - Přípravy nové desky se nezadržitelně blíží do finále. Vše je natočené, od pondělí 19.9. začínáme ve studiu Jámor u Ondřeje Ježka míchat. Minulý týden proběhlo focení na promo a do bookletu, fotil nás starý kamarád a skvělý fotograf Karel Šuster. Název a obal desky je definitivně rozhodnut. Schodiště - Roztoky, v černém designu.
Pokud vše dobře dopadne, deska vyjde 1.11.2011 u Indies Scope.
Dokumenty z prvních dvou fází natáčení jsou také hotové. Part I. - studio Svárov, a zde Part II. - studio Avion. První dokument je trochu delší, ale kdo si počká, bude oblažen několika fakt nechutnými hláškami v podání našeho Ondřeje:-) A ve fotogalerii máme nějaké nové fotky.

17.10.2011 - Tady máme první info o desce na webu Indies - zde.

24.10.2011 - V úterý 25.10. jde Doktor s Cihlou do Zpovědnice rádia Beat, budou si tam od 20.00 do 23.00 povídat s Honzou Hamerníkem o nové desce a ledasčem jiném.

28.10.2011 - Na Indes.cz vyšla upoutávka na novou desku a exkluzivně jsou zde ukázky všech písní - zde.

16.11.2011 - Uf... Deska je venku, řádně jsme to naše novorozeně zapili v restauraci U prince Miroslava, do vínku dostalo to nejlepší z nás, tak ať dělá všem radost! A k dostání je CD Roztoky samozřejmě v našem shopu, nebo v každém lepším obchodě s muzikou :-)

20.11.2011 - V úterý 22.11. od 20hod - Pája Táboříková na Rádiu Beat v pořadu Rocková zpovědnice Honzy Hamerníka. Online můžete poslouchat zde.

4.12.2011 - Tak máme za sebou "předkřest" nové desky, a to na místě z nejdůležitějších, v Roztokách u Jilemnice. Odehrálo se to ze soboty na neděli 26.-27.11., za účasti všech našich místních kamarádů včetně kapely Soumrak. Přesný průběh mám trochu v mlze, takže se to evidentně povedlo;-) Koktejl kterým jsme křtili, neboli "Roztok", namíchal Ondřej z mnoha druhů alkoholu tak šikovně, že to nejen úžasně fungovalo, ale navíc to bylo fakt dobrý! O tři dny později, 30.11. ve Vagonu na společném koncertě s Uširváčem, už to bylo o poznání klidnější, nicméně také vydařené. První recenze na desku se objevily na serverech iReport a Týden, a v Rock&Popu vyšel rozhovor.

7.12.2011 - Je sedmého prosince a naše sedmičlenná parta je se svou sedmou řadovou deskou v hitparádě Velká Sedma na devátém místě. Slušelo by se být alespoň na sedmém, ne? ;-) Hlasovat můžete na webu Radio1. Stačí se zaregistrovat a naklikat co se vám líbí + Schodiště, že jo. Jsme tam už druhý týden s písní Nebudu, v silné společnosti dalších krásných písniček.
- Aaktualizováno o týden později - Hehe, tak jsme tam vydrželi přesně dva týdny a vyletěli jsme... Ale budiž nám útěchou že stejný rychlý osud měly písničky například od Fixy a Bonuse. Kdybychom do toho mohli mluvit, nasadíme do hitparády "Byty", ty jsou pro rádio jak dělaný :-)

19.12.2011 - Máme za sebou poslední letošní koncert, proběhl hladce a vesele v pátek 16.12. v pardubické Ponorce. Teď si dáme malou zimní pauzičku. A jestli jsme-jste byli hodní, možná nám nadělí Ježíšek nový web...?
Tady je další recenze na Roztoky.