Blog pod Schodištěm

rozumy

Ve Schodišti jsme si na žádné složitější technologie a elektronické hračky nikdy moc nepotrpěli, nejdál kam jsme se v tomto směru dostali, je používání ladičky. Cihla jednu dobu používal dechový syntezátor EWI, ale to byl spíš výkřik do tmy, obyčejná foukačka je lepší.

V poslední době pravda uvažujeme o živém používání looperu a sampleru, na soustředění jsme si s jednou z těchto krabiček celkem úspěšně pohrávali, ale stále je to jenom drobný doplněk, oživení našeho jinak přírodního a surového soundu. Ne že bychom se technologiím bránili, ale jde to prostě tak nějak mimo nás.
Jinak jo tomu u dětí. Dnešní děti jsou fakt zdegenerovaný a závislý na technologiích. Letošní Vánoce mě o tom přesvědčily.
Kupříkladu moje děti. Ze všech různých dárků jednoznačně vyhrál jenom jeden. Robustní 50ti palcová 3D klec, s biologickou aplikací Morče, záhy aktualizovanou a personifikovanou na verzi Vašíček. K tomu samozřejmě okamžitě přibylo mnoho různých softwarových rozšíření, pluginy krmítko a pítko, roztomilý modul domeček a spousta dalšího sypacího sajrajtu. Děti u toho sedí už čtvrtý den a nechtějí to vypnout. Jediný zádrhel nastal v momentě, kdy babička lomeno tchýně spustila svoji aplikaci Mikeš, běžící na postarším hardwaru Kocour 486. U aplikace Morče Vašíček došlo k okamžitému zamrznutí, nereagovala na žádné podněty ani příkazy. Oproti tomu u aplikace Kocour Mikeš se znenadání objevily staré programové chyby typu "flesh&blood" a "catch&kill", které byly už kdysi odstraněny pomocí záplaty Kastrace 2.0. Musel následovat násilný restart a opětovné spuštění obou aplikací na samostatných oddělených sítích, se zvýšeným zabezpečením prostředí pro aplikaci Morče Vašíček.
No, jsem opravdu zvědav, jak dlouho tahle hračka dětem vydrží. Nabíječka k tomu v základní výbavě nebyla.

A to je asi tak všechno, co jsem chtěl říct na téma... Schodiště a technologie;-)