Blog pod Schodištěm

rozumy

Dneska nebo už vlastně včera ráno nebo vlastně dopoledne mi zbyly poslední čistý trenky. Dostal jsem je v létě darem k třicetinám - epesní, trpělivě čekající na premiérové použití, s výmluvným nápisem "dangerous" (!) na zadku... ale teda dost těsný. Nebylo ovšem vyhnutí, čerstvě vypráno... leda jet na koncert ve špinavejch nebo v mokrejch. A to já jsem zas slečinka...

 Takže jsme vyrazili. Do Žďáru nad Sázavou, třetí koncert Roztoky tour. A trenky úřadovaly - cestou tam jsme se teda pohádali jenom dvakrát a drobně. Zvukovka vypadala v pohodě, během koncertu ale začaly trenky hodně řádit - nejdřív se nabouraly do zvuku, pak rozhoukaly vazbu, pak nasraly Míru, pak Cihlu... já se držel, ale bezprostředně po show už jsem taky vybouchnul. Trenky teda furt čistý, ale radši jsem je šel na záchod sundat, aby nedošlo k dalším malérům.

To jsem neměl dělat. Trenky úřadovaly i v báglu po cestě zpátky. Probudily se před Prahou. Tradičně šílený rozvoz po trase Běchovice-Holešovice-Žižkov-Vyšehrad-Stodůlky-Rudná se nejprve začal jet obráceně, pak si to trenky rozmyslely... na Pobřežní cestě slabší povahy opustily vůz.

Příjemná, málem jarní noc, tramvaj 52 za deset minut připlachtila. Sedli jsme si... no a hádejte, kdo visel na zadní palubě?... Ne, nebyly to trenky. Byli to dva fízlové...

Výtoň. Míra vystupuje. Potutelnej výraz, černej schodiští dress code, čapka, kožba, jak hlavní hrdina (kladnej) špionážního románu Fredericka Forsytha. Bejt fízl, jdu preventivně po něm... ale benga jakoby nic. To už jsme byli v tramvaji jenom s Cihlou. V tu chvíli se ještě ke všemu objevil revizor. Oukej, dali jsme to v pohodě, trenky nekontroloval. Palackého náměstí, vystupuje Cihla... fízlové furt v tramvaji. Teď už to bylo jasný jak facka - jdou po mně, v MHD se určitě nesmí jezdit naostro - proklatý trenky... Ještě, že byl můj děda detektiv, na Lazarský jsem jim pláchnul do 55ky.

Právě vyndávám trenky z batohu a ač prudce zánovní, pasuju je na hadr. Tohle už prostě víckrát NE! Nejhorší na tom je, že je to všechno pravda.

Ať žije rokenrol a Roztoky tour... a fuck of Pavel Dobeš. Příště a navěky BEZ TRENEK !!!

 

P. S. : Klub Batyskaf je skvělej, pořadatelé jsou tam milí a pozorní, publikum vstřícné, pivo chutné... omlouvám se za ty trenky!